Litoměřice doplnily kádr o Škorpíka a Jíchu

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Litoměřice potvrdily příchody dvou hráčů, kteří už zasáhli do přípravných zápasů: na soupisku oficiálně přibyli brankář Jan Škorpík (loni juniorka Sparty) a útočník Josef Jícha (Litvínov).

NHL 20

„Jednání ohledně Škorpíka se táhlo poměrně dlouho, protože měl slíbené zahraniční angažmá, které nevyšlo. Proto jsme o jeho angažování chvíli licitovali," prozrazuje na litoměřickém webu sportovní manažer Miroslav Přerost. „Měl by tu působit do konce sezony."

Škorpík loni pravidelně reprezentoval v kategorii U18: zachytal si na Hlinka Gretzky Cupu a zúčastnil se i mistrovství světa. 

Ve Stadionu doplní Tomáše Krále a Adama Berana. „Co se týče Adama, máme předběžnou dohodu s Plzní. Pokud by tu nebyl vytěžovaný, může nastupovat za její farmářský tým z Klatov," říká Přerost.

Litoměřice krátce před startem Chance ligy přivedly ještě 22letého útočníka Josefa Jíchu. Ten loni vystřídal tři kluby: extraligový Litvínov (27 utkání, 5+0), Ústí nad Labem (22 zápasů, 4+5) a právě Stadion (17 duelů, 3+10).

„Litvínov zužoval kádr a tenhle hráč zůstal volný. Bude s námi hrát a trénovat, ale Litvínov si ho kdykoliv může stáhnout zpátky," přibližuje Přerost na klubových stránkách. „Samozřejmě takového hráče zabudujeme do kádru, ale nebudeme ho stavět na úkor mladých reprezentantů. Budeme potřebovat rozložit zátěž na víc hráčů, a proto se nám hodí."

„Budeme potřebovat rozložit zátěž na víc hráčů, a proto se nám hodí."

V týmu naopak nepokračují útočník Kamil Hajšman s Dominikem Arnoštem. Jaroslav Dvořák pak zamířil do Vrchlabí a na aktuální soupisce už není ani Ondřej Damašek.

Ve hře jsou však příchody jiných hokejistů. „V extralize máme předjednaných několik jmen. Chceme je získat na střídavé starty. Ne na pobyt u nás, ale na případnou výpomoc. Ta jednání ještě probíhají," líčí Přerost.

„Jedná se o pět až sedm hokejistů, které chceme mít v rezervě pro případ, že by došlo k nějakým zraněním nebo poklesu výkonnosti," pokračuje sportovní manažer Stadionu. „Jedná se víceméně o mladé hráče, kteří jsou těsně po období, kdy věkově vypadli z mládežnických reprezentací. Jsou to většinou jména, která tu působila a pohybují se momentálně na hraně extraligy a první ligy."

Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král, Jan Škorpík.

Obránci: Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček, Jan Mlčák, Tomáš Dajčar.

Útočníci: Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Dominik Sklenář, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, Daniel Voženílek, Vojtěch Kropáček, David Vitouch, Josef Jícha.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Změny v kádru

Příchody: Adam Beran (G, Klatovy), Jan Škorpík (G, jun. Sparta), Jan Mlčák (O, jun. Kometa), Radek Procházka (O, Kadaň), Jan Strejček (O, Litvínov), Tomáš Dajčar (O, jun. Olomouc), Miroslav Kukla (O, jun. Hradce Králové), Kristian Kangas (Ú, Hermes, FIN2), Jan Grim (Ú, jun. Ml. Boleslav), Vojtěch Střondala (Ú, Třebíč), David Vitouch (Ú, jun. Sparta), Josef Jícha (Ú, Litvínov).

Odchody: Martin Michajlov (G, Slavia Praha), Daniel Dvořák (G, Prostějov), Ondřej Smetana (O, Kladno), Jan Dluhoš (O, Poruba), Michael Gaspar (O, Hradec Králové), Ondřej Buchtela (O, Benátky n/J), Dominik Málek (O, Ústí nad Labem), David Merta (Ú, Ústí nad Labem), Vadim Ščegolkov (Ú, ?), Martin Havelka (Ú, Litvínov), Jiří Průžek (Ú, Benátky n/J), Filip Jirásek (Ú, Vrchlabí), Petr Eret (Ú, ?), Filip Helt (Ú, Litvínov), Jakub Pour (Ú, Plzeň), Michal Machač (Ú, Kadaň), Jaroslav Dvořák (Ú, Vrchlabí).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz