Liga mistrů začne až v listopadu, Sparta přijde o domácí utkání

8. září 2020, 14:51

Adam Bagar

Kvůli nejistotě spojené s koronavirem a souvisejícími omezeními cest mezi evropskými zeměmi se správní rada CHL rozhodla odložit začátek sezony Ligy mistrů na polovinu listopadu.

Aplikace Tipsport extraligy

„Bohužel, současná celoevropská situace se v posledních dnech nevyvíjí směrem, který by nám dával jistotu, že soutěž může odstartovat začátkem října, protože cestovní omezení mezi některými zeměmi výrazně ohrožují možnost odehrání několika naplánovaných zápasů,“ uvedl předseda CHL Peter Zahner.

Soutěž měla začít 6. října, jenže správní rada na dnešní mimořádné telekonferenci rozhodla o odložení startu na 17. listopadu. „Šest dalších týdnů času na přípravu nám umožní zapracovat na řešeních pro nejvíc ohrožené zápasy a s trochou štěstí budou některé zákazy během té doby zmírněny nebo zrušeny,“ doplnil.

Už dřív zástupci CHL zrušili základní skupiny, rovnou se půjde do play off. Úvodní dvě kola se navíc dle nového rozhodnutí sehrají ve zrychleném režimu. „To znamená, že oba zápasy prvního kola i osmifinále budou odehrány v jednom městě, kdy právo domácího duelu má výše nasazený tým,“ vysvětlil Zahner.

Sparta tak v sérii s Raumou přijde o výhodu domácího prostředí, zato Liberec a Třinec začnou doma s polskými Tychy, respektive běloruským Minskem. Od čtvrtfinále se CHL vrátí ke známému systému dvou zápasů, doma a venku, se součtem skóre. To platí i pro semifinále a finále, které je na programu 9. února.

Program 1. kola play off

Úterý 17. listopadu – 1. zápasy:
HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk

Färjestad BK – Cardiff Devils
Rögle BK – Stavanger Oilers
Lulea Hockey – Eisbären Berlín
Straubing Tigers – Servette Ženeva
EHC Red Bull Mnichov – Ilves Tampere
Bílí Tygři Liberec – GKS Tychy
EV Zug – Skelleftea AIK
ZSC Lions Curych – SönderjyskE Vojens
EC Red Bull Salcburk – Tappara Tampere
Lukko Rauma – HC Sparta Praha

Kärpät Oulu – Aalborg Pirates
Frölunda Indians – HK Něman Grodno
EHC Biel-Bienne – HC Bolzano
HC Davos – Vídeň Capitals
Adler Mannheim – HC Grenoble

Středa 18. listopadu – 2. zápasy:
HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk
Färjestad BK – Cardiff Devils
Rögle BK – Stavanger Oilers
Lulea Hockey – Eisbären Berlín
Straubing Tigers – Servette Ženeva
EHC Red Bull Mnichov – Ilves Tampere
Bílí Tygři Liberec – GKS Tychy
EV Zug – Skelleftea AIK
ZSC Lions Curych – SönderjyskE Vojens
EC Red Bull Salcburk – Tappara Tampere
Lukko Rauma – HC Sparta Praha
Kärpät Oulu – Aalborg Pirates
Frölunda Indians – HK Něman Grodno
EHC Biel-Bienne – HC Bolzano
HC Davos – Vídeň Capitals
Adler Mannheim – HC Grenoble

Další program play off Ligy mistrů

Osmifinále: 24. a 25. listopadu 2020
Čtvrtfinále: 8./9. a 15. prosince 2020
Semifinále: 5./6. a 12./13. ledna 2021
Finále: 9. února 2021

Přehled vítězů Ligy mistrů

2014/2015: Lulea Hockey (Švédsko)
2015/2016: Frölunda HC (Švédsko)
2016/2017: Frölunda HC (Švédsko)
2017/2018: JYP Jyväskylä (Finsko)
2018/2019: Frölunda HC (Švédsko)
2019/2020: Frölunda HC (Švédsko)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz