Lídry máme, věří vsetínský trenér Jenáček. Potěšila ho kondice veteránů

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Také vsetínští hokejisté za sebou mají první část letní přípravy a odjeli na dovolenou. „To, co se do kluků potřebovalo dostat, se dostalo. Dělaly se závěrečné testy a všichni kluci se výrazně zlepšili," těší v rozhovoru pro hc-vsetin.cz asistenta trenéra Luboše Jenáčka.

Generali Česká Cup

„U starších kluků je vidět, že se udržují. Mají za ty roky natrénováno, tu kondici mají budovanou dlouhodobě. Ať už Tomáš Kudělka, Luba Štach... Jsou perfektně připravení, klobouk dolů," smeká Jenáček.

Zároveň přiznává, že původně nepočítal, že by mohl na střídačce zůstat. „Myslel jsem si, že u A-týmu ani nebudu. Měl jsem takové indicie. Myslím, že to směřovalo k tomu, že se vrátím k mládeži," prozrazuje.

Nakonec zůstává – jen už nebude pravou rukou Jiřího Dopity, ale Jana Srdínka. „Každá sezona je speciální. Jsem tu rád. Byl jsem tu rád i jako hráč. Samozřejmě ta sezona je speciální tím, že nevíme, jak se bude vyvíjet. Jestli nám pustí fanoušky do hlediště. A kolik... To je pro nás zásadní," říká na vsetínském webu.

Pandemie koronaviru ovlivnila i přestupové dění. Vsetín vyčkával, nechtěl slibovat něco, co by nemohl dodržet. I to byl jeden z důvodů, proč v týmu skončil například obránce Jakub Teper, který upřednostnil konkrétní nabídku od Poruby.

„Začátky byly těžké. Dlouho se nevědělo, co bude. Napřed musela proběhnout jednání se sponzory, aby vedení vědělo, do čeho se pustit," popisuje Jenáček.

„Strategie nepouštět se do žádných věcí, na které se takzvaně nevidí, je myslím dobrá. Proto se tady klukům nedluží. Je to základ dobrého fungování klubu, když jsou podmínky zajištěné a kluci se můžou soustředit pouze na hokej," dodává. 

Valaši každopádně budou – i přes odchody Ondřeje Slováčka, Víta Jonáka nebo Davida Tůmy – opět patřit k favoritům.

„I loni bylo vidět, že ve finále opravdu až tak nezáleží na jménech."

„Je potřeba být pokorný ke všem soupeřům a k lize. I loni bylo vidět, že ve finále opravdu až tak nezáleží na jménech, ale na týmovém výkonu a jak se to podaří poskládat i povahově, pracovitostí," cituje Jenáčka web hc-vsetin.cz.

Vsetín bude sázet třeba na Lubomíra Štacha, Jana Kloze, Jakuba Babku, Antonína Pechance, Davida Březinu nebo Radima Kucharczyka. „Každý manšaft, který chce hrát nahoře, potřebuje lídry, kteří tým v pravou chvíli strhnou. Zvlášť, když se nedaří. Věřím, že lídry máme a že tým bude celistvý a bojovný," přeje si Jenáček.

„Kam nás to v tom počtu týmů, které hrají – v devatenácti, což je až šílené –, dovede, se uvidí. Určitě chceme hrát nahoře, ale nejsem příznivec vykřikování, že jdeme do extraligy... To se ukáže, ta sezona bude mít nějaký vývoj," brzdí předčasná očekávání. 

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Jakub Málek, David Sachr.

Obránci: Jan Bartko, Michal Hryciow, Jakub Jenáček, Martin Kožený, Tomáš Kudělka, Tom Ondračka, Vojtěch Pernický, Ondřej Smetana, Lubomír Štach.

Útočníci: Jakub Babka, David Březina, Adam Gajarský, Sebastian Gorčík, Adam Hořanský, Daniel Klímek, Jan Kloz, Radim Kucharczyk, Antonín Pechanec, Roman Půček, Branislav Rehuš, Vojtěch Šilhavý, David Vítek, Roman Vlach. 

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz