bahis siteleri

Lídři 2. ligy jedou dál. Hronov šokoval Kobru, Tůma zachránil vítězství Ústí

Foto: hckobra.cz

Sváteční den nabídl bohatý program druhé hokejové ligy, kde nebyla nouze o zajímavé výsledky. Blízko senzaci byli hokejisté Chebu. Stadion do posledních chvil vzdoroval Ústí nad Labem, které zachraňoval Martin Tůma. Dál se na vítězné vlně drží Příbram, Vyškov, Kopřivnice nebo Znojmo.

Západní konference – 3. kolo

Diváci se v západní konferenci rozhodně nenudili, jelikož hned první utkání nabídlo deset branek. Chomutov s Jabloncem hrály po čtyřiceti minutách nerozhodně 3:3. O vítězi mělo rozhodnout třetí dějství. V něm nejprve udeřili Piráti během dvou minut, Vlci ale nesložili zbraně a docvakli se do kontaktu. Chomutovu vystřelil důležité tři body v čase 55:18 Michal Žižka.

Desetigólové menu bylo k vidění v Klatovech. Západočeši vedli po sedmi minutách nad Řisuty jasně 3:0. Všechno nasvědčovalo jasnému vítězství domácího výběru, ale opak byl pravdou – Buldoci kousali až do poslední sirény, jenže jejich snažení body nepřineslo. V power play trefil tři body pro Klatovy Martin Lang.

Do třetice deset gólů v jednom utkání. Most se natrápil s Děčínem, který šel po první třetině do vedení 1:0. Most ve druhé části zapnul, dokázal otočit vývoj utkání, jenže po čtyřiceti minutách byl stav 3:3. Lvi nakonec dokázali přetlačit děčínské medvědy v samém závěru třetí třetiny. Povedenou osmiminutovkou si došli pro ubojované vítězství. 

Po vzoru Děčína odehráli svůj zápas hokejisté Písku, kteří přivítali neporažené Letňany. Po čtyřiceti minutách vedli Pražané o gól 3:2. Ve zbývajícím průběhu utkání splnili Letci roli favorita, když zvítězili o dvě branky. Největší podíl na třech bodech Pražanů měl útočník Jiří Hozák (2+1).

Pořádné překvapení bylo k vidění na Kobře. Místní hokejisté měli být jasným favoritem v zápase s Hronovem. Pražané začali dobře, když je do vedení dostal Matěj Kolda. Diváci potom dlouho čekali na góly, které přišly ve třetí třetině. Hronov zasadil tři rány během čtyř minut a tří sekund. Dvěma góly se na důležitém vítězství podílel útočník Filip Štrombach. Na výkony spoluhráče navázal čtyřiceti zákroky Jakub Tichý.

Podobný scénář měly na svědomí Tábor s Benátkami nad Jizerou. Severočeši se ujali na jihu Čech dvougólového vedení. Kohouti dokázali ve druhé třetině zlepšit hru a čtyřmi góly v řadě otočily utkání na svoji stranu. Tábor potvrdil výhru další trefou ve třetí třetině. Na straně Jihočechů zapsala pětice hráčů po dvou kanadských bodech. 

Příbram pokračuje ve výborném vstupu do sezony. Na domácím ledě hostila Vrchlabí a diváci si přišli na své. Baník vedl po čtyřiceti minutách 3:0. Stadion se pokoušel s nepříznivým vývojem něco udělat, jenže narazil na bezchybného Petra Jirouška. Gólman Příbrami udržel všechny střelce Vrchlabí na uzdě. 

Hodně zajímavé utkání se odehrálo v Chebu, kam zamířil jeden z favoritů – Ústí nad Labem. Stadion se rval se Slovanem statečně, když po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Domácí hokejisté třikrát v utkání vedli, ale hubený náskok nedokázali udržet. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, tak v čase 59:59 zachránil tři body pro Slovan Martin Tůma.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC VLCI JABLONEC NAD NISOU 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Lukeš), 5. Koláček (Chlouba, Mála), 39. Chlouba (Mála), 44. Havel (Zajíček, Koláček), 46. Koláček (Kostourek), 56. Žižka (Chlouba) – 2. Had (Plíhal, Maďar), 34. Pilek (Jakubec), 38. Dušek (Jursa, Brokeš), 53. Maďar (Plíhal, Strnad).

SHC KLATOVY – HC ŘISUTY 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 2. D. Roubal (Kovářík, Šeba), 6. Šeba (Sedlák, Zich), 7. Sedlák, 38. J. Roubal (Lang, Sedlák), 44. Lang (Sedlák, J. Roubal), 60. Lang (Vitaloš) – 25. Petráš (Keszi, Bílek), 52. Rendla (Petráš), 58. Křepelka (Bílek), 59. Bílek (Janda, Patyk).

HC KOBRA PRAHA – HC WIKOV HRONOV 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Kolda (Zídek) – 44. Štrombach (Hašlar, Veselý), 45. Hovsepyan (Bořuta), 48. Štrombach (Hašlar).

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK – HC LETCI LETŇANY 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Bednařík, 34. Prášek (Dudáček, Novák), 54. Prášek (Matiášek, Volf) – 7. Hozák (Lytvynov), 22. Hozák (Řepík, Kastner), 27. Kropáček, 45. Lytvynov (Řepík, Hozák), 51. Uhlík (Wojnar, Arnošt).

HC TÁBOR – HC BENÁTKY NAD JIZEROU 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Severa (Milfait, Suchánek), 31. Šulek (Matušík), 38. Severa (Milfait, Suchánek), 39. Seidl (Šulek, Matušík), 53. Kříž (Dančišin, Endál) – 4. Stehlík (Tondr), 14. Tondr (Bříška).

MOSTEČTÍ LVI – HC DĚČÍN 6:4 (0:1, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Šimeček (Havlůj, Urbánek), 28. Procházka (Smolka), 31. Smolka (Kýhos, Procházka), 41. Stříbrný (Písařík, Havlůj), 52. Böhm (Stříbrný), 60. Řehoř – 13. Charvát (Travníček, Tůma), 26. Brož, 32. Volráb (Kuchynka), 59. Tůma (Nezbeda, Trávníček).

HC BANÍK PŘÍBRAM – HC STADION VRCHLABÍ 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Káník (Saňa, Jelínek), 28. Hasman (Josefus), 40. Eret (Dragoun, Saňa), 56. Dragoun (Šinágl, Zdeněk), 58. Josefus (Kafka).

HC STADION CHEB – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 8. Troška (Strýček, Konášek), 44. Troška (Rozhon, Konášek), 52. Fečo (Šik) – 19. Tůma M. (Costa, Prošek), 45. Sýkora (Roubík, Kučera), 46. Costa (Tůma), 60. Tůma M. (Trefný, Prošek).

» Tabulka západní konference 2. ligy

Foto: hcletci.cz

Východní konference – 2. kolo

Žďár nad Sázavou začal utkání na ledě nováčka z Hodonína výborně, když se ujal dvoubrankového náskoku. Domácí celek se ve druhé třetině zlepšil a třemi trefami v řadě otočil zápas na svoji stranu. Utkání plné zvratů nakonec pro sebe ukořistili Žďárští, kteří v posledním dějství vsítili dva góly. 

Zato druhému nováčkovi se dařilo i tentokrát – Vyškov na domácím ledě změřil síly s Velkým Meziříčím. Brňané byli po celý zápas lepší, a co víc, ve druhé třetině naložili Horákům šest branek. Čistým kontem se blýskl Michal Kořének. 

Druhý celek z Vysočiny měl těžšího soupeře – Znojmo. Orli vlétli do utkání velice dobře, když ovládli první třetinu v poměru 4:1. Domácí hokejisté zvýšili vedení, když na tabuli svítil stav 7:1. Havlíčkův Brod v posledním dějství dvěma trefami kosmeticky upravil stav zápasu na konečných 8:3 pro Znojmo. Výhru Orlů dirigoval pěti body Dominik Sklenář (4+1).

Bohatý gólový večer si užili fanoušci v Kopřivnici, kde padlo celkem třináct branek. Domácí hokejisté hráli po první třetině 2:2 s Opavou. Klíčová pro vývoj celého utkání byla druhá pasáž hry, v níž dokázala Kopřivnice nasázet pět gólů. Opava sice dokázala snížit, ale na body nedosáhla. Na vítězství se podílela dvojice hráčů, která zaznamenala tři body: Jiří Brodek (0+3) a René Bartošák (1+2).

Novému Jičínu není souzeno bodovat na domácím ledě. Po nezdaru s Havlíčkovým Brodem přišel krach i proti Havířovu. Zajímavé utkání nabídlo jedinou trefu, a to už v první třetině. V sedmé minutě se po dobré kombinaci mezi střelce zapsal Petr Antoníček. Domácím hokejistům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Čisté konto si připsal Marek Štipčák.

SHKM HODONÍN – SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:4 (0:2, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Medek (Polesný, Dufek), 37. Popelka (Matějka, Kališ), 40. Dufek (Polesný, Medek) – 12. Grauer (Bureš, Pleva), 17. Vaňkovský (Chlubna, Pilný), 48. Havlík (Bureš, Macek), 53. Jícha (Prokš).

HK NOVÝ JIČÍN – AZ HAVÍŘOV 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Antoníček (Apolenář, Čmiel)

HC ISMM KOPŘIVNICE – HC SLEZAN OPAVA 9:4 (2:2, 5:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Gola (Suchý, Sluštík), 16. Fojtík (Pindel), 21. Fojtík (Pindel, Marek), 24. Häring (Bartošák), 31. Pargač (Kleinar, Mach), 35. Häring (Brodek), 39. Dluhoš (Bartošák, Brodek), 47. Ficek (Brodek, Pavlík), 53. Bartošák (Dluhoš, Pavlík) – 9. Kadula (Štindl), 16. Šindelář (Rousek, Wolf), 28. Vojtovič (Beránek, Kadula), 48. Vojtovič (Beránek, Vojkuvka).

HC APTEC ORLI ZNOJMO – BK HAVLÍČKŮV BROD 8:3 (4:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. Köver (T. Svoboda, Hruška), 14. Sklenář (Tejnor, Stránský), 16. Šťovíček (Sklenář, Špaček), 20. Sklenář (Špaček, Šťovíček), 34. Sklenář (Stránský, Šťovíček), 35. Sedláček (Remta, Pigl), 46. Sklenář (Stránský, Špaček), 60. Tejnor (Mareš, Šťovíček) – 16. Moučka (Čermák), 50. Valášek (Kuchta, Čermák), 56. Petržilka (Kuchta, Křehlík).

HOKEJ VYŠKOV – HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 9:0 (2:0, 6:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Čuřík (Žižka), 6. Dobiáš (Blaha), 25. Vašíček (Sebera, Kořenek), 28. Čejka (Čuřík, Blaha), 30. Tomajko (Holemý, Janeček), 33. Weintritt (Janeček, Žižka), 35. Dobiáš (Komínek, Žižka), 37. Komínek (Čuřík), 46. Tomajko (Janeček).

» Tabulka východní konference 2. ligy

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz