Lídr Trutnova v týmu nečekaně končí. Důvody mi nikdo neřekl, tvrdí Svoboda

Foto: Miloš Šálek

11. prosince 2019, 19:47

Ondřej Mach

V kádru druholigového Trutnova nebude pokračovat útočník Daniel Svoboda. Proč nejproduktivnější hráč v mužstvu končí, není jasné. Svoboda si podle svých slov hledá nové angažmá.

Aplikace Tipsport extraligy

Jedná se o poměrně překvapivé rozhodnutí, třiadvacetiletý hokejista patřil k nejdůležitějším hráčům Trutnova. V probíhajícím ročníku nastoupil k osmnácti utkáním a s 26 body za jedenáct branek a patnáct asistencí vedl tabulku týmové produktivity.

„Nikdo mi nic moc neřekl, jen jsem nebyl spokojený s výsledky a hrou týmu, a to se nelíbilo vedení. Pořád se čekalo na posily, ale nikdo stejně nepřišel,“ pravil pro hokej.cz Svoboda. „Řekl bych, že vedení chtělo uvolnit místo pro další hráče, kteří mají teď přijít.“

Svoboda v klubu strávil tři roky a hned od začátku se zařadil mezi důležité postavy. V uplynulé sezoně nasázel osmnáct branek a byl nejlepším střelcem mužstva. Trutnov se ale i přesto neprobojoval do vyřazovací části.

„Play off je mnohem důležitější a zajímavější než základní část, takže převládalo obrovské zklamání, že se nám nepovedlo prorazit aspoň do prvního kola. Za mě to byla hodně neúspěšná sezona,“ vzpomínal v nedávném rozhovoru.

„Chtěl bych poděkovat fanouškům v Trutnově a popřát všem spoluhráčům, ať se jim daří.“

Teď si liberecký odchovanec shání nové působiště. „Měla by to být druhá liga. Řeší se to, ale zatím nemám nic domluveného,“ uvedl Svoboda. „Chtěl bych poděkovat fanouškům v Trutnově a popřát všem spoluhráčům, ať se jim daří.“

Foto: Jan Kopřiva

Trutnov v poslední době nemá dobrou formu a propadl se na sedmé místo severské skupiny za Řisuty. Tým z posledních čtrnácti utkání jen jednou zvítězil po základní hrací době, na konci listopadu tak svoji rezignaci nabídl asistent trenéra Ondřej Poul. Vedení ji však jednomyslně nepřijalo a celému realizačnímu týmu vyslovilo důvěru.

„Musíme si uvědomit, že děláme hokej v Trutnově, s Trutnováky, kteří pro klub i město dýchají. Ti nedělají svojí práci ve prospěch sebe sama, ale ve prospěch klubu a města. To platí jak o hráčích, tak trenérech,“ vyjádřilo se tehdy vedení na webu hctrutnov.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz