Lídr strádá dál. Musíme ještě jednou vyhrát, burcuje Jelínek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V Liberci se začínají stahovat mračna. Svěřenci trenéra Filipa Pešána měli k dispozici čtyři mečboly, které by znamenaly vítězství v základní části. Dva z nich jsou pryč, teď je navíc čeká neoblíbený Litvínov a rival z Mladé Boleslavi. „Snažíme se hrát pořád stejně dvaapadesát kol, byli jsme lepší, ale oni šťastnější. Musíme ještě jednou vyhrát, tak to prostě je," ví Petr Jelínek po duelu s Kometou. Povede se to Libereckým?

HokejkaTV

V zápase s Kometou přitom nechybělo moc, domácí byli aktivní a obzvlášť v první třetině soupeře přehrávali. Gól ale ne a ne přijít. Nakonec se prosadil až Milan Bartovič v 53. minutě. To už bylo na zvrat pozdě.

„Utkání jsme odmakali. První třetina byla perfektní. Měli jsme vyložené šance a kdybychom je všechny proměnili, zápas by byl asi rozhodnutý. Bohužel se tak nestalo a následně jsme prohrávali. Podařilo se nám snížit a v závěru jsme si vytvořili tlak, ale nedáváme moc branek, což se potvrdilo. Je to velká škoda," smutnil jediný střelec na straně Tygrů po konci duelu.

„Řekl bych, že jsme byli lepší, ale oni šťastnější. Vyložené šance jsme neproměnili, Čiliak chytal výborně."

„Řekl bych, že jsme byli lepší, ale oni šťastnější. Vyložené šance jsme neproměnili, Čiliak chytal výborně a to byl zlom zápasu. Naše přesilovky byly v tomto i minulém utkání strašné. Byly hrozné a musíme si k tomu s kluky něco říct. Takhle to dál nejde, přesilovky rozhodují zápasy a kór takto na konci základní části nebo v play-off. Musíme zapracovat hlavně na tomto problému," narazil na možný kámen úrazu Petr Jelínek.

Kometa nakonec vedení udržela až do závěrečné sirény a mohla začít oslavovat důležité body v boji o šestku. Naopak Liberec si na svou obhajobu triumfu v základní části bude muset počkat a minimálně do úterý bude v nejistotě.

„Měli jsme devět bodů náskok, máme jenom tři, je to nepříjemné, ale žádnou nervozitu necítím."

„Jednoznačně si pohár musíme vyhrát sami a ne se spoléhat na výsledky ostatních. Sice jsme prohráli dvakrát za sebou, dobré ovšem je, že hrajeme už v úterý. Pokusíme se to napravit a bodovat," slibuje Bartovič.

„Hrajeme pořád stejně dvaapadesát kol, nekoukáme na to, že by nám to uškodilo před play-off. Zbývají nám dvě utkání a my je chceme obě vyhrát stejně jako kterýkoliv jiný zápas. Měli jsme devět bodů náskok, máme jenom tři, je to nepříjemné, ale žádnou nervozitu necítím. Může se stát, že budeme druzí, takový je hokej, uzavírá rozhovor Petr Jelínek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz