Lidi se báli, že spadneme. Čtvrtfinále je úspěch, tvrdí Mills. Co Češkám chybí?

Foto: HokejkaTV

(ESPOO, od našeho zpravodaje) Věděly, že Finky nejspíš budou diktovat ve čtvrtfinále tempo, když se jim ale podařilo vstřelit první gól, jistě si řekly: Mohlo by to klapnout. To se ale nakonec nestalo. Nebylo pak divu, že se některým českým hokejovým reprezentantkám hnaly do očí slzy. „Nepodařilo se to, ale myslím, že se nemáme za co stydět,“ hodnotila turnaj kapitánka Novákova týmu Alena Mills. Češkám k dalšímu zlepšení podle ní chybí častější konfrontace s týmy jako je Finsko.

Nový fanshop

Ve čtvrtfinále proti Finsku jste vedly. Kouše se porážka a vyřazení o to hůř?
Věděli jsme, že Finky jsou papírově lepší a hlavně mají zkušenost z té lepší skupiny. Snažily jsme se s nimi držet krok co nejdéle. Gól, který jsme daly, byl super, určitě nás to nakoplo. Myslím ale, že Finky pak ve třetí třetině přidaly.

Proč je zatím český ženský hokej ještě krok za tím finským?
Opravdu nám chybí zkušenosti. My se s Finkami potkáme jednou za rok, ony hrají proti Kanadě, Americe, ve skupině měly těžké zápasy. My samozřejmě taky, ale je to znát, když hrají proti těm severoamerickým týmům. Posouvají si puk rychleji, bruslí rychleji. A myslím, že kdybychom s nimi hrály v té A skupině, máme větší šanci je porazit. Držely bychom s nimi krok celý zápas a myslím, že bychom to zvládly dotáhnout až do vítězného konce.

Novák: Rvali jsme se, ale Finky byly lepší

Takže přesně takové zápasy mohou český ženský hokej posunout?
Stoprocentně. Máme mladý tým, i když samozřejmě pár je nás tu starších (usměje se). Myslím, že tu máme skvělou partu a jak už jsem říkala po minulém zápase – posouváme český ženský hokej dopředu, čtvrtfinále byl úspěch. Samozřejmě jsme v něm chtěli vyhrát, zkoušely jsme to až do konce. Nepodařilo se, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Odvedly jsme skvělé výkony ve všech zápasech.

Je možné, že po gólu, který jste daly, do toho Finky ještě víc šláply?
Myslím si, že jo. Podle mě nečekaly, že s nimi udržíme krok. Hokej jsme jim dokázaly znepříjemnit. Věřím, že našim prvním gólem byly překvapené. Najednou se tak trochu zarazily a začaly do toho víc jít. Pak se asi ukázalo, že mají právě ty větší zkušenosti s lepšími týmy.

„Zkušenost je to ohromná a hlavně jsme si dokázaly, že můžeme hrát s týmy, které hrají v A skupině.“

Projevila se zkušenost i v přesilových hrách? Ty byly smrtící.
Určitě to tam bylo vidět, na vrcholu mají dobré střelce. Bohužel se prosadily. Na druhou stranu bych neřekla, že všechno byly úplně fauly, Finky se pak snažily o ty přesilovky říct. Samozřejmě dobře bruslí, dobře se hýbají, ale kolikrát mi přišlo, že tam trochu skočily. Na rozhodčí se ale určitě nemůžeme vymlouvat, byl to dobrý zápas. Makaly jsme od začátku do konce.

Trenér Novák říkal, že nemá rád slovo „užít“. Ale přece jenom, jak jste si čtvrtfinálový zápas užily?
Myslím si, že jsme si ho užily, řekněme, na 99 %. Kdybychom vyhrály, samozřejmě bychom si ho užily ještě víc, ale zkušenost je to ohromná a hlavně jsme si dokázaly, že můžeme hrát s týmy, které hrají v A skupině. Před turnajem jsme porazily Rusko, teď jsme odehrály kvalitní zápas s Finskem. Do budoucna nám to určitě pomůže. Budeme se snažit zlepšovat, abychom je příště porazily.

Mills: Chybí nám zkušenosti proti těžkým soupeřům

V kabině byl jistě smutek. Řekly jste si ale, že turnaj byl i tak povedený?
Pocity byly smíšené. Jsme smutné, že to nevyšlo, ale na druhou stranu dokážeme ocenit to, co jsme tady za celý turnaj odvedly. A hlavně – i když se budu opakovat – máme skvělou partu, na což jsme všichni neskutečně hrdé. Věříme, že i to je součást našeho úspěchu, který tedy nakonec sice neměl úplně ten nejšťastnější konec. I tak je ale čtvrtfinále pořád úspěch. Někteří lidé říkaly, že budeme hrát o postup, nebo se toho minimálně bály. My jsme ale nakonec postoupily a navíc odehrály skvělý zápas s Finkami, což je v mých očích úspěch. Teď to bolí, ale časem si uvědomíme, že ten výkon byl dobrý, budeme se dívat dopředu a pořád zdokonalovat. 


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz