Liberec zlomil bídnou sérii, ale nejásal. Byli jsme trapní, soptí Ševc

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

31. prosince 2017, 12:34

Jan Kousal

Bílí Tygři čekali na tříbodové vítězství přes měsíc. Dočkali se v samotném závěru kalendářního roku 2017 proti Pardubicím, ale nikterak oslňující výkon se nekonal. Liberečtí prohrávali ještě v úvodu třetí třetiny, pak se však děly věci. „Změnilo se snad úplně všechno,“ řekl po utkání kapitán šelem Martin Ševc.

Plekanec Chance liga

Začátek vypadal slibně. Tygři se po třech minutách ujali vedení a ještě měli k dispozici přesilovku pět na tři. V ní ale jako by trable začaly. „Tu přesilovku jsme sehráli vyloženě trapně. Ani jsme neohrozili branku. Od té doby to s námi šlo z kopce. Je špatné, že se s takhle důležitými momenty neumíme srovnat,“ štvalo po utkání Ševce.

Dynamu se postupem času podařilo otočit a Liberci před třetí částí teklo do bot. „Pro nikoho z nás to nebylo příjemné. Šlo o to připomenout si, jak důležitý pro nás tenhle zápas byl. Co jsme si konkrétně řekli, zůstane v kabině,“ zapřísáhl se liberecký tvrďák. Evidentně to ale zabralo. „Změnilo se snad úplně všechno,“ těšilo ho.

Bílí Tygři nakonec Pardubice přetlačili, kapitán Severočechů však do vzduchu zrovna neskákal. „Měli jsme kupu štěstí, Roman Will pochytal několik šancí. Nemyslím si, že bychom si body vyloženě zasloužili, ale máme je, za což jsme samozřejmě rádi,“ zhodnotil Martin Ševc, který jedním dechem dodal. „Musíme se z toho už konečně poučit a hrát tak, jako v poslední třetině.“

Body si zasloužíme leda tak za půlku zápasu, ví Švec

Celkový dojem? Nijak dobrý! „Mezi desátou a čtyřicátou minutou jsme hráli, když to řeknu hodně slušně, trapně. A to jsme v úvodu byli lepší. Nebere mi hlava, že šel náš výkon tak rapidně dolů,“ mrzelo lídra libereckých obranných řad.

Bílé Tygry čekají v následujících dnech nelehké venkovní duely v Brně a Plzni. Co musí úřadující vicemistři udělat, aby se začalo dařit? „Řečeno toho bylo hodně, ale dokud si to každý jednotlivec nepřebere v hlavě, nepůjde to. Hokej je týmovým sportem. Když nezahrají tři nebo čtyři hráči, tak pak můžete být jako tým těžko úspěšní,“ uzavřel kapitán Martin Ševc.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz