Liberec, Třinec i Sparta mají smůlu. Liga mistrů odpískala celou sezonu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

13. října 2020, 17:46

Adam Bagar

Liga mistrů letos nenaváže na předchozích šest úspěšných ročníků. Vedení soutěže reagovalo na situaci ohledně epidemie koronaviru v Evropě a rozhodlo se novou sezonu 2020/21 zrušit.

O Kapku lepší hokej

Už na konci dubna bylo oznámeno, že CHL vypukne až v říjnu rovnou vyřazovacími zápasy. Před měsícem pak došlo k dalšímu posunu na listopad s tím, že úvodní dvě kola play off se odehrají ve zrychleném režimu. Nakonec se ale startu nového ročníku soutěže nedočkáme vůbec.

„Po zvážení všech okolností došla výkonná rada CHL k nepříjemnému závěru, že sehrání sezony 2020/21 není z pohledu CHL ani zúčastněných klubů možné, a to z provozního i ekonomického hlediska,“ uvedl prezident soutěže Peter Zahner po úterní mimořádné videokonferenci.

„Nejvyšší prioritu pro nás má zdraví a bezpečí účastníků. V současné situaci bychom však nebyli schopni zajistit, aby se všichni vrátili domů zdraví a bez potřeby projít karanténou, a to ani v případě využití některého ze sofistikovaných plánů opatření, se kterými jsme přišli,“ dodal.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným klubům, akcionářům, partnerům a všem dalším za podporu, kterou nám během příprav na nezvyklou sezonu vyjadřovali. Pandemie je něco zcela mimo naši kontrolu, a to je fakt, se kterým se bohužel musíme smířit,“ pokračoval Zahner.

„Volné termíny, které tak vznikly, využije vedení Tipsport extraligy v herním rozpisu soutěže, který se vzhledem k novým vládním opatřením opakovaně upravuje a aktualizuje.“

„Nyní se budeme soustředit na to, abychom analyzovali veškeré dopady této situace a našli cestu, jak se s nimi vypořádáme. Věříme, že se situace kolem nákazy covid-19 v dalších měsících vrátí do pořádku, a že se CHL vrátí v sezoně 2021/22 lepší než kdy předtím,“ zakončil šéf CHL.

Tu měli v novém ročníku hrát i tři extraligové týmy. Pokusit se navázat na letošní finálový úspěch Mountfieldu chtěly Liberec, Třinec a Sparta, která naposledy Ligu mistrů hrála v sezoně 2016/17. Bílé Tygry na úvod čekaly polské Tychy, Oceláře běloruský Junosť Minsk a Pražany finská Rauma.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz