Liberec spasil žolík Havlín. Můj nejdůležitější gól v kariéře, září

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Po dvou zápasech zase naskočil do extraligového finále a stal se hrdinou čtvrté bitvy. Liberecký obránce Tomáš Havlín se trenérům za důvěru odvděčil vítěznou trefou.

HokejkaSHOPvanoce

Na světelné kostce svítil čas 74:09, když střídačka Bílých Tygrů vybouchla nadšením. „Měl jsem obrovskou radost, ani jsem se moc nedíval a jen to hodil na bránu,“ popisuje šťastný liberecký žolík. „Byl to zatím můj nejdůležitější gól v kariéře,“ dodává nadšeně.

Tomáš Havlín zažil neuvěřitelné utkání. Sváteční střelec se pod Javorovým trefil hned dvakrát, jenže první radost mu sebral hlavní arbitr Vladimír Pešina, který na konci první třetiny správně viděl pohyb útočníka Jakuba Valského v brankovišti a trefu neuznal.

„Jestli jsem cítil nějakou křivdu? Vůbec ne. Takový je prostě hokej. Branka nebyla uznána, tím to končí. V tu chvíli jsem ani nevěděl, proč gól neuznali, ale musíme hrát dál. Takovými věcmi se nemůžeme stresovat, chce to pustit z hlavy a hrát dál,” zdůrazňuje.

Předčasná radost. Havlínův první gól nebyl uznán

Havlínův tým šel nakonec do vedení tečí Radana Lence. Zdálo se, že hubené vedení udrží až do konce, ale 127 sekund před třetí sirénou Oceláři srovnali. „Bylo těžké, že jsme inkasovali tak v závěru. To psychice nepomůže, ale ukázali jsme týmovou sílu,” těší ho.

Dvaadvacetiletý bek šel do čtvrté bitvy v obtížné roli, předtím se totiž dvakrát v řadě ocitl mimo sestavu. „Byl jsem připravený. S fyzičkou problém nemám a o motivaci vůbec nemusí být řeč. Tím, že člověk s týmem pořád žije, tak je to pro něj jednodušší,” hlásí.

Roth: Bohužel se to nepřiklonilo na naši stranu

Díky Havlínově trefě odjíždějí Severočeši zpátky pod Ještěd za stavu 2:2 na zápasy a výhoda je zase zpátky na jejich straně. „V pátém zápase do toho půjdeme stejně jako teď. Sebevědomě. Pozitivně. Musíme hrát svůj hokej, pak vyhrajeme,” věří mladý zadák.

Liché partie zatím Liberci ve finále nešly, ale Tomáš Havlín doufá, že to už je pryč. „Věřím, že už je to za námi. Že už jsme si to vytrpěli. Něco jsme si v kabině řekli mezi sebou a pomohlo to. Věřím, že si formu do dalšího utkání udržíme,” uzavírá tygří hrdina.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz