Liberec si vzal k srdci Ševcova slova. Už to vypadalo jako finále, těší Šmída

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři se oklepali z nepovedené první partie, ve druhém finálovém utkání s Oceláři působili od začátku mnohem živěji a došli si k zasloužené výhře 3:1 a srovnání stavu série. I díky Ladislavu Šmídovi, který na ledě strávil 28 minut a 30 sekund, zapsal asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

HokejkaTV

Sami liberečtí hráči po první bitvě dobře věděli, že takhle by to nešlo, ti nejzkušenější si tak v kabině vzali slovo. „Vzali jsme si k srdci slova od Martina Ševce. Ten dobře ví, co obnáší vyhrát finále. Každý se podíval do zrcadla,“ líčí zkušený Ladislav Šmíd.

Výsledek se dostavil. „Už ráno se objevil úplně jiný tým, byli jsme všichni nastartovaní, naprosto nabuzení, soustředění, těšili jsme se a chtěli moc vyvrátit to, co jsme v prvním zápase předvedli. Od rána byla v kabině jiná energie, tak to má být," pokyvuje.

„Tím ale nechci říct, že bychom k tomu ve čtvrtek přistoupili nějak laxně, ale nešly nám nohy a zápas byl z naší strany takový mrtvý, mdlý. Teď to byl úplně jiný tým,“ těší Šmída po důležitém vítězství 3:1, k němuž pomohl asistencí a povedeným výkonem.

Will: Že je to vyhecované? Hrajeme přece finále!

„Celý tým do toho šel se vším. Bruslili jsme, tlačili soupeře, hráli na puku, cpali vše do brány. Prostě za mě velice kvalitní výkon. Doufám, že si to budeme pamatovat. Hlavně v Třinci.“ Tam vyrazí nabuzení Bílí Tygři za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

„Je to povzbuzení, ale zase si nesmíme myslet, že série končí. Je to 1:1, v takové situaci jsme byli i proti Brnu. Pojedeme tam s pokorou. Je na nás, jak k tomu přistoupíme. S jakým nasazením, srdcem, hlavou. Snad ukážeme, že to nebyla náhoda,“ přeje si.

„První utkání bylo takové mdlé, teď už to vypadalo jako play off. Jako finále.“

Co musí Liberec zlepšit, je rozhodně disciplína. Ve druhé partii vyfasoval hned devět trestů. „Oslabení bylo bohužel hodně. Ať už byla, nebo ne. To nechám na rozhodčích. Musíme se jich v dalších zápasech vyvarovat,“ velí třiatřicetiletý bek po emotivní bitvě.

Zatímco první duel příliš emocí nepřinesl, druhý už bolel. „To prostě k hokeji patří. Je to sport pro chlapy. Občas to bolí, ale když vyhrajete, tak vás všechno přebolí. První utkání bylo takové mdlé, teď už to vypadalo jako play off. Jako finále,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz