Liberec řádil, Boleslav šla do kopce. Dýchá se lépe, těší Willa s Dernerem

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Souboje Liberce s Mladou Boleslaví mají vždycky náboj. Derby utkání blízkých rivalů rezonují na ledě i v hledišti, nechybějí emoce ani vypjaté situace. Dosud poslední vzájemné klání ale bylo jednoznačné. A nezvykle klidné. Bílí Tygři totiž odstartovali jako pořádně hladové šelmy, ve 13. minutě vedli o tři branky a pak hru kontrolovali. Bruslaři tentokrát nenašli protizbraně, důležitý zápas o play off patřil hostům. "Jdeme nahoru, za což jsme strašně rádi. Dýchá se nám lépe," kvituje Roman Will.

Nový fanshop

Liberecký gólman je v pohodě. Chytil loňskou formu, sbírá čistá konta a na ledě vypadá hodně jistě. Chválu ovšem odmítá, velebí týmový přístup a poctivě odmakanou dřinu od všech Bílých Tygrů. "Hráli jsme jedno z nejlepších utkání venku v této sezoně. Odpovědný a organizovaný výkon, od začátku bylo vidět, že jsme plnili, co nám trenéři řekli. Pro mě byla paráda chytat za klukama, měli jsme sebevědomí a hráli dobrý hokej," lebedí si. Severočeši se dlouho trápili, ale poslední dobou to je v jejich podání velká jízda. "Nejsou tam zbytečné fauly, možná jsme i trošku zjednodušili hru. Útočníci začali dávat góly, pak to jde na obránce, kteří si víc věří, no a nakonec i na mě. Všichni máme sebevědomí."

Hokejisté Liberce si připsali pátou výhru v řadě a navázali na domácí koncert, kdy čtyřikrát po sobě pokaždé brali plný zisk. "Hráli jsme výborně. Předtím taky, ale puky se neodrážely, jak bychom potřebovali. Teď se to ve správný čas rozběhlo," mne si ruce Will. Sám přidal vydatně ruku k dílu, ve třech ze čtyř posledních duelů udržel čisté konto! "Je to příjemné, ale v Mladé Boleslavi to byla týmová nula. Kluci byli obětaví a neskutečně mi pomohli.Já se čistá konta snažím nesledovat. Pokud vyhrajeme 7:6 či 1:0, beru to úplně stejně," upozorní.

Derner: Pokud se daří, hokej vypadá jinak. Musíme zůstat na vlně

Hosté obrali Bruslaře nejen díky skvělému výkonu brankáře. Vyhrávali osobní souboje, fyzicky byli na výši, výborně bruslili. Hráli organizovaně. "Pořádně jsme se na domácí připravili, věděli jsme, co bude Boleslav hrát. Každý z nás si vzal do hlavy, s čím do zápasu půjdeme. A každý to do puntíku plnil," hlásí obránce Lukáš Derner. Jakmile slyší otázku, kde hledat největší libereckou změnu k lepšímu, okamžitě vyhrkne: "V disciplíně! Jsme rádi, že vyhráváme. Pokud se daří, hokej vypadá jinak, když ne, jste v křeči. Musíme na téhle vlně zůstat!" velí.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Vedle poctivé defenzivy přispěl Derner i vstřeleným gólem, v sedmé minutě střílel, pak se dostal k dorážce a bekhendem překonal Maxwella. "Snažíme se sjíždět před bránu, někdy to vyjde. Martin Bakoš šel nahoru, my beci mám za úkol udělat tam trošku chaos. Mně se to otevřelo, puk se vrátil a já znovu střílel. Od kluků jsem pak zaslechl, že když dám góla i já, tak to Boleslav může zabalit," usměje se. Třemi trefami vzali Liberečtí domácím pořádnou porci energie, duel pak tím pádem nebyl až tak dramatický. Ale náboj zůstal, v hledišti zcela určitě. "Derby bývají vždycky vypjatá. Pokud to vře mezi fanoušky, jenom dobře," dodává Derner.

Lenc: Tohle se nedá okecávat, byli jsme jako na kolotoči

Zatímco Bílí Tygři jsou spokojeni, Bruslaři nikoli. Mizerný start je stál zápas. "Když rychle prohráváte 0:3, jde se těžko do kopce," potvrzuje Radan Lenc. "Ale zase na druhou stranu: pořád před námi byly dvě a půl třetiny, což je dost času, abychom s tím něco udělali. Potřebovali jsme vstřelit kontaktní gól, což se nám bohužel nepovedlo. Liberec si to soustředěnou hrou pohlídal, v podstatě nás k ničemu nepustil," uznává boleslavský útočník.

Zatímco před týdnem proti Kometě to Bruslařům jak se říká lepilo, teď ani náhodou. "Když na Willa něco prolítlo, tak to chytil. Soupeř hrál kompaktně, víceméně nás zavřel v pásmu, prostřídal si a uvařil nás. My byli jak na kolotoči. Bohužel to musím říci takhle na rovinu, tohle nejde nijak okecávat," povídá upřímně Lenc. Svěřenci trenérů Kýhose, Ujčíka a Žabky podruhé za sebou nebodovali, v dostihu o play off ztratili. Ovšem šance stále žije. "Zaplaťpánbůh, že jsme udělali šňůrku čtyř výher, čímž jsme se odlepili od dvou nejhorších týmů. Do konce základní části zbývá sedm zápasů, bodů tam leží spousta. Musíme hrát jako v utkáních, kdy jsme vyhrávali. Střílet, tlačit se do brány. Pak se štěstí otočí," uzavírá Lenc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz