Liberec oplakává legendu. Zemřel Jaroslav Nedvěd starší

Foto: hcbilitygri.cz

Liberecký hokej ztratil jednu z nejvýraznějších postav klubové historie. Ve věku 74 let v pondělí skonal někdejší vynikající útočník a později i úspěšný trenér Jaroslav Nedvěd starší.

HokejkaTV

Jméno Nedvěd je v českém hokeji pojmem. Jaroslav Nedvěd starší i oba jeho synové Jaroslav a Petr to v hráčské kariéře dotáhli až do reprezentace.

Zajímavostí je, že pod stropem liberecké arény visí dresy Jaroslava Nedvěda staršího i Petra Nedvěda. V Evropě jsou jedinou dvojicí otce a syna, které se dostalo podobné pocty.

Nedvěd starší začínal s hokejem v Jihlavě, už od dorostu ale hrával za Liberec. Vrchol kariéry zažil v Litvínově, odkud to dotáhl až do reprezentace. Mimo jiné patřil k náhradníkům na olympijské hry v roce 1972.

Na závěr kariéry se vrátil do Liberce, kde následně (a to střídavě až do roku 2009) trénoval. Byl i u áčka: v roce 2002 společně s Josefem Jandačem přispěl k historickému postupu Bílých Tygrů do extraligy, v sezoně 2008/2009 pak předával rady Filipu Pešánovi.

„S Jaroslavem Nedvědem odchází významný kus naší klubové hokejové historie.“

„Tu zprávu jsem přijal těžce a s velkým smutkem. K Méďovi mě pojí velké osobní pouto a obrovské množství krásných vzpomínek," vypráví na libereckém webu generální manažer Ctibor Jech.

„Zažil jsem s ním nejhezčí hokejové období coby hráč, kdy jsme spolu začínali společně s Masopustem, Kasíkem a Kahounem v jedné pětce. Jarda byl mimořádný hráč a přirozený lídr. Jako trenér pak pro Liberec udělal obrovský kus práce. Byl velkou autoritou pro naše mládežnické týmy, které vedl, stejně jako pro A-tým. S Jaroslavem Nedvědem odchází významný kus naší klubové historie.“

Čest jeho památce.

Foto: hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz