Liberec doma září, přejel i Vítkovice. Trnka: Nemáme nafukovací rozpočet

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Jednoznačný zápas. Bílí Tygři porazili Vítkovice 4:0 a v utkání dvou tabulkových sousedů tak brali plný počet bodů. Ridera prohrála čtvrté utkání v řadě a opět doplatila za ofenzivu. „My útočníci se musíme probrat, v posledních zápasech nám na tabuli svítilo nula, jeden, dva góly.... Všechno je přitom jen o detailech,“ láteřil forvard Jan Schleiss.

Jágr Chance liga

Dvakrát. Pouze tolikrát padli Bílí Tygři v aktuálním ročníku na domácím ledě. Nejprve je ve druhém kole předčily Pardubice, a to poměrem 2:0, a poté je okradla pražská Sparta v prodloužení (5:4). Jinak jsou Severočeši před vlastními fanoušky úspěšní.

„Liberečtí hráči se cítí uvolnění. Zápas v Liberci je prostě takový svátek hokeje. Domácí se tu cítí dobře a už když vstupují na led, sálá z nich hrozná pohoda. Zároveň to je výhodou pro soupeře. Když jsou domácí takto nahoře, dají se překvapit. My to ale nezvládli,“ přiznává Schleiss.

Asistent trenéra Pavel Trnka se nebál zajít ve svém hodnocení ještě dál: „Vstoupili jsme do zápasu bojácně, soupeř byl hvězdný. Bojovnost z naší strany nechyběla, ale ne vždy stačí na body. Rádi bychom byli v pozici Filipa Pešána a měli k dispozici podobný tým, nicméně rozpočet bohužel prostě není nafukovací. Budeme bojovat a stát si za svými hráči. To je vlastnost, která nás zdobí a důvod, proč se pohybujeme v tabulce tak vysoko.“

Vítkovický problém je především ofenziva. Na Romana Willa v Liberci hosté nevyzráli ani jednou z 21 střel, v posledních třech zápasech na hřišti soupeře se Ridera prosadila jen dvakrát. „Dáváme nula, jeden, dva góly… S tím se vyhrávat nedá. Pokud se my útočníci neprobereme, nebude to dobré. Je to přitom všechno jen o detailech,“ říká kriticky Schleiss.

Sestřih utkání Liberec - Vítkovice

Naopak pod Ještědem mohlo být veselo. Domácí se díky dalšímu vyvedenému výkonu udrželi na druhé příčce tabulky. Výraznou měrou se na výsledku podílel i Roman Will, který ve všech složitých situacích zápasu obstál na výbornou.

„Roman nás podržel. Fantastický výkon,“ uvádí krátce Libor Hudáček. „Soupeř nám rozhodně nedal nic zadarmo. Nejvíc nás pozlobil přihrávkami do předbrankového prostoru, ale připravovali jsme se na to. Doma jsme opravdu silní. I trenér řekl, že to byl jeden z našich lepších výkonů. Teď už se ale musíme připravovat na Spartu,“ uzavírá slovenský útočník, který si v utkání připsal dvě branky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz