Liberec cítí křivdu! Nebylo to fér, soptí „utiskovaný mladší brácha“ Kváča

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Bílí Tygři byli pět minut a dvanáct sekund od finále. Místo postupových oslav však nakonec po infarktové páté bitvě na Spartě musejí kousat krutou porážku 2:3 ve druhém prodloužení.

Hokejista sezony

„Cítím se, jako kdybych měl staršího bratra, který má dneska narozeniny, a já jsem takový utiskovaný, protože ten den byl jeho. Zdálo se mi, že to nebylo fér. Bohužel, tohle je hokej. Musíme se z toho oklepat a jít dál,“ říká liberecký gólman Petr Kváča.

Svým úvodním hodnocením naráží na výkon hlavních arbitrů Antonína Jeřábka a Vladimíra Pešiny. „Kdo se na to koukal, tak si může udělat obrázek sám. Nebudu ale říkat vysloveně nějakou konkrétní situaci, protože se to ve mně pořád vaří,“ doplňuje.

„Myslím, že Sparta dokonale se vším všudy využila domácího prostředí. Když se podívám na statistiky, tak od našeho vyrovnávacího gólu měla pět přesilovek. A přesilovky takováto utkání rozhodují,“ přidává se ke Kváčovi i hlavní kouč Patrik Augusta.

Jeho tým byl kousek od finále. Góly Ondřeje Vitáska a Michala Birnera otočil skóre a ještě šest minut před třetí sirénou vedl 2:1. Jenže Sparta v závěru základní hrací doby srovnala trefou Romana Horáka a v čase 81:00 jí vystřelil výhru Michal Řepík.

Domácí kapitán tečoval střelu Jana Košťálka a potrestal vyloučení Radana Lence, Sparta se radovala už předtím při pokusu Vladimíra Sobotky. „Myslel jsem, že je to gól, sudí ale rozpažil. Pak se dostal puk na modrou a parádně rozhodli,“ líčí Kváča.

Kdyby někdo Bílým Tygrům před sérií nabídl vedení 3:2 na zápasy, jistě by jej brali všemi deseti, teď ale možná cítí lehké zklamání. „Jestli nám někdo dal takovou šanci, tak proč ji nevyužít?! Někomu se takových příležitostí v životě moc nedostane.“

Spartu už skoro každý odepisoval, ze stavu 0:3 na zápasy ještě nikdo v extraligovém play off nedokázal sérii otočit. 23letý gólman ale dobře ví, že trumfy má v rukou nadále Liberec. „Jedeme dál, pořád vedeme a budeme se to snažit doma ukončit.“

Semifinálový duel číslo šest je pod Ještědem na programu v úterý 13. dubna od 17 hodin, sledovat jej můžete živě na O2 TV Sport. „Musíme poslední porážku hodit za hlavu, dobře se vyspat, zregenerovat a zase se na to připravit,“ velí Petr Kváča.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz