Liberec a Třinec startují semifinále CHL. Dojde na českou bitvu o zlato?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hokejisté Liberce a Třince se mohou výrazně přiblížit vytouženému postupu do finále CHL! Bílí Tygři v úvodní semifinálové bitvě hostí švédské Växjö, Oceláři začnou na ledě finské Jyväskyly. Pod Ještědem se hraje od 17:30, na severu Evropy o půl hodiny později.

Plekanec Chance liga

Bílým Tygrům už se z úspěšného MS hráčů do 20 let vrátil hlavní trenér Filip Pešán, přesto je opět povede asistent Karel Mlejnek. "Pomůžu Karlovi připravit mančaft, ale na střídačce ještě nebudu. Naskočit hned do koučingu po měsíci by bylo složité, mančaft povedu až v pátek proti Vítkovicím," prozrazuje liberecký lodivod a zároveň sportovní manažer.

MVP Ligy mistrů? Hlasujte pro Martina Bakoše! »

Severočechům se v extralize příliš nedaří, ovšem šokují Evropu, když vystavili stopku švédskému obhájci z Göteborgu i švýcarskému Curychu a slavili postup do semifinále. "To je pro celou organizaci obrovská meta. Pokusíme se naši snovou jízdu prodloužit. Chceme postoupit dál, nikdo nechce skončit těsně před vrcholem," říká na klubovém webu Mlejnek.

"Pokusíme se naši snovou jízdu prodloužit, nikdo nechce skončit těsně pod vrcholem."

Libereckým soupeřem je dobře známé švédské Växjö, které na předloňského českého mistra narazilo už v základní skupině. Tehdy bralo vítězství 4:3 v prodloužení a 6:3. "A nyní je řada na nás," velí útočník Martin Bakoš, který je s deseti góly nejlepším střelcem CHL. Prosadí se také proti suverénním Lakers, kteří vedou elitní švédskou soutěž o třináct bodů?

Foto: hcocelari.cz

Zatímco Bílí Tygři začnou semifinále doma, Oceláři se po návratu z pardubického tripu vyspali a už v pondělí dopoledne letěli z Katovic do Finska. "Program je náročný, zápasy jdou rychle po sobě, ale jsme profíci a máme výbornou regeneraci. Evropský hokej nás hodně baví a když postupujete dál, dostanete do těla novou energii," líčí Martin Růžička.

MVP Ligy mistrů? Hlasujte pro Šimona Hrubce! »

Oceláři berou soutěž od začátku s maximální zodpovědností, což se projevuje na výsledcích. V play off vyhráli všechna čtyři utkání v základní hrací době a stali se katem švédských mančaftů. Nejdřív si poradili s Malmö a naposledy i s Brynäs. "Chceme úspěch. Dosáhli jsme s Třincem na historicky nejlepší výsledek, ale chceme ještě víc," hlásí třinecký tahoun.

"Dosáhli jsme s Třincem na historicky nejlepší výsledek, ale chceme ještě víc."

Soupeřem Slezanů je Jyväskylä, která ve čtvrtfinále ukončila evropskou pouť mistrovské Kometě. "Do Finska jsme odletěli pro co nejlepší výsledek do odvety," hecuje Růžička. Jeho tým by v případě postupu hrál finále už s jistotou na svém ledě, dojít může dokonce na pikantní českou bitvu o pohár pro vítěze. Přiblíží se čeští zástupci vysněnému finále?

Dnešní program semifinále CHL

17:30 Bílí Tygři Liberec – Växjö Lakers
18:00 JYP Jyväskylä – HC Oceláři Třinec

Další program semifinále CHL

Úterý 16. ledna – 2. zápasy:
17:00 HC Oceláři Třinec – JYP Jyväskylä
18:30 Växjö Lakers – Bílí Tygři Liberec

Úterý 6. února – finále:
Hraje se na ledě týmu s lepší bilancí v základních skupinách i play off.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz