Libe, Libe, Liberec! Výborné gesto, moc si toho vážíme, vzkazuje Nezbeda

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Pamatujete? Po loňském extraligovém finále, kterým Kometa profrčela jako modrobílý expres, vyvolávali brněnští fanoušci také vicemistry z Liberce. Málo vídanou poklonu k poraženému soupeři teď zopakovali při vyvrcholení juniorských bojů o titul, které dopadly úplně stejně – pro Bílé Tygry tedy zklamáním.

partneři českého hokeje

Ještě než se dostalo na dekorování zlatého týmu Komety, hráči Liberce si došli pro stříbro, načež se vydali pogratulovat soupeři. A právě v tu chvíli dvě tisícovky fanoušků spustily jednohlasné: Libe, Libe, Liberec!

„Bylo to od nich výborné gesto. Chtěli bychom jim za to poděkovat, moc si toho vážíme. I taková podpora ukázala, že jsme neodehráli špatný zápas a že se nemáme za co stydět,“ říká směrem k parádnímu okamžiku kapitán Bílých Tygrů Tomáš Nezbeda.

A měl pravdu. Hosté si na finálovou odvetu schovali vynikající výkon. Po porážce 0:4 nepůsobili ani trochu odevzdaným dojmem, naopak se zdálo, že na favorita celkem našli recept. „Doma jsme to podcenili, hráli jsme špatně. Jenom první třetina byla dobrá, ale potom jsme se po prvním gólu sesypali. Nebojovali jsme tak, jak by se to od finále dalo čekat,“ mrzí Nezbedu.

Druhé finále jako hrom. Juniorští šampioni jsou z Brna

Tentokrát Liberečtí třikrát vedli. I když se Kometa postupně dostala do tlaku, dokázali využít mezery v její obraně. Jenže marná sláva – soupeř se pokaždé dotáhl. „Vždycky je to těžké, když vyrovnají. Zvlášť jak dali na 3:3. Pokaždé se tím dostanou na koně. Ale odevzdali jsme skvělý výkon, nechali jsme tam všechno,“ hlásí kapitán pyšně ke svému týmu, jemuž byl oporou brankář Matěj Žajdlík.

„To už proti Plzni v semifinále. Vlastně celé play off odchytal výborně. Gólman je základní stavební kámen a my jsme se na něj mohli spolehnout,“ chválí Nezbeda brankáře, který si před dvěma měsíci zachytal i proti Jaromíru Jágrovi.

Liberci scházelo málo, aby sérii protáhl do třetího zápasu a vůbec jako první v play off Kometu porazil. Pak už by se mohlo stát cokoli. Jenže šelmy srazila dvojice oslabení v prodloužení. Málem obě ubránily, až deset sekund před koncem rozhodl Dalimil Mikyska.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Dobře jsme blokovali, padali do střel a odehráli to perfektně. To druhé oslabení byla naše chyba, to první bylo sporné, mělo být vyloučení na obou stranách,“ vrací se Nezbeda k odpískané hře v pěti, po níž se liberecká střídačka hodně rozčilovala. „Bohužel jsme to potom neubránili. Chybělo pár sekund.“

Prohrát znovu třeba o čtyři góly by určitě nebolelo tolik jako takhle. Tygři do posledních chvil věřili, výkon je k tomu opravňoval. „Určitě jsme smutní. Ale nemáme se za co stydět. Zahráli jsme perfektní zápas, chybělo nám to štěstíčko, ale takový je prostě hokej,“ dobře ví útočník, jenž získal Cenu Josefa Vašíčka pro nejlepšího útočníka play off.

Na druhé straně zkrátka stál nejsilnější protivník. Kdo pozoroval Kometu, ten věděl, že ji bude hodně těžké zastavit. „Ve druhém zápase byla znát dvojice Havránek–Horký. Ti jak hráli pospolu, byli nebezpeční a dělali nám velké problémy. Celkově měli výborný tým z hráčů, kteří jsou v reprezentacích, a měli ohromnou sílu. A v takových zápasech už je taky potřeba to štěstí, které bylo na jejich straně. Moc jim přeju, ať si to užijou. Byli dobrým soupeřem,“ vzkazuje sympaticky Nezbeda.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

I on odehrál kus sezony v Benátkách nad Jizerou. Právě když prvoligová farma dohrála, její hráči se vrátili do Liberce posílit juniorku a dosáhnout s ní na úspěch. Tým, který původně nevzbuzoval tak velký respekt, stupňoval své výkony až k finálové účasti. Přitom chybělo málo, a ani by si nezahrál ve vyřazovacích bojích.

„Jakmile skončily Benátky a kádr se obměnil, bylo to těžké. Prvních pár zápasů v nadstavbě to nešlapalo. Ale vesměs jsme pak našli správné lajny, sedlo si to a už to bylo dobré. Ti kluci hráli v Benátkách hodně pospolu, ale pro některé byl ohromný rozdíl hrát první ligu a pak přejít do juniorského hokeje. Zvlášť když třeba neodehráli ani zápas v základní části. Trvalo to, ale přišlo to,“ hlásí kapitán.

Na konci stála stříbrná medaile. „Semkli jsme se, hráli jsme jako tým. Měli jsme jak sílu dopředu, tak jsme uměli zahrát dobře dozadu. A měli jsme výborného gólmana,“ shrnuje devatenáctiletý bojovník.

Hodnotu výsledku Tygři určitě brzo docení. Vždyť pro jejich juniorku jde o nejlepší umístění v historii. „Je to úspěch jak pro nás, tak pro klub. Rozhodně na to budeme vzpomínat v dobrém. Kdo si může říct, že byl druhý v extralize juniorů,“ dodává Tomáš Nezbeda.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz