Lev skolil Spartu a dostal hornickou helmu, teď se chystá na Baník

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice jsou jedním ze čtyř celků, které mají po úvodních dvou kolech stoprocentní bilanci – po Dynamu přetlačily také Spartu. I díky střelci Jakubu Lvovi, který se při vítězství 3:2 blýskl dvěma góly.

Plekanec Chance liga

Vítkovický útočník v divoké první třetině nejdřív otevřel skóre a následně také uzavřel. „Jestli mám formu? To teprve poznáme. Důležité je, aby byl ve formě celý tým, abychom ze začátku sezony sbírali co nejvíc bodů a položili dobrý základ. Pak se jde sezonou mnohem lépe,“ hlásí Jakub Lev, který byl na konci druhé třetiny dokonce blízko hattricku.

Trestné střílení provedl sebevědomě, překonal Matěje Machovského, jenže byla z toho tyčka. „Vždycky se snažíte gólmana překvapit. S Matějem se známe hodně dlouho, byli jsme spolu v Plzni a po zápase mi říkal, že čekal střelu na vyrážečku. Takže překvapit se mi ho povedlo, ale bohužel z toho byla tyč,“ říká k neproměněnému nájezdu.

Mrzet ho to nemuselo, Vítkovice už výhru 3:2 do závěrečné sirény nepustily. „Chtěli jsme hrát aktivní hokej jako dvě třetiny v Pardubicích, tentokrát se nám to dařilo ještě trošku déle. Pak jsme velkou houževnatostí ubránili dlouhé oslabení tři na pět, a to rozhodlo. Zase se ukázala obětavost, kterou bychom se chtěli prezentovat,“ těší Lva.

Dvougólový Jakub Lev po výhře nad Spartou

Hlavně bojovník Jan Výtisk si při dvojnásobném oslabení zahrál na gólmana, odvedl pořádný kus práce, celkem zblokoval pět sparťanských střel. „Pár let jsem proti němu taky hrál. Všichni ví, že tam lehne a všichni se na to připravují, ale Honza si stejně najde správný okamžik, kdy se do toho položí a střelu chytí. Klobouk dolů před ním.“

V jeho případě by klobouk nahradila hornická helma, kterou v kabině vyfasoval jako nejlepší vítkovický hráč utkání. „Máme partnera CCM a to je prý model až na sezonu 2020. Zkouší, že to je lepší, aerodynamické. Moc hezké, moc hezké,“ směje se Lev, který měl po zápase radost i z premiérové trefy jeho plzeňského parťáka Jana Schleisse.

Formanův kuriózní lob á la Poborský (více »)

„Přál jsem Honzovi, aby dal góla co nejdřív. Vždycky, když se přestoupí do nového klubu, tak je velké očekávání ze strany fanoušků. Každý nový hráč je pod drobnohledem, tak jsem rád, že se mu to povedlo už ve druhém kole. Může hrát uvolněněji a mít větší klid na hokejce, což je jen dobře,“ pokyvuje útočník s devadesátkou na zádech.

Vítkovice v souboji Ostravy s Prahou první krok zvládly, teď je na řadě Baník, který dnes vyzve Spartu. „Máme s kluky lístky a jdeme se podívat. I když nejsem úplně skalní fanoušek Baníku, tak doufám, že Spartu porazí.“ Aby pomohl Plzni? „Samo...(zarazí se) No, to bych nerozebíral, komu fandím ve fotbale,“ zakončuje Lev s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz