Letos bez Hradce, na Spengler Cupu se poprvé představí Oceláři

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

22. května 2018, 15:33

Adam Bagar

Organizátoři tradičního Spengler Cupu, jenž bude na konci roku hostit švýcarský Davos, odkryli kompletní šestici účastníků příštího 92. ročníku. Kromě domácího týmu se na turnaji představí i výběr Kanady, ruský Magnitogorsk, německý Norimberk, finské Kuopio a české barvy bude premiérově zastupovat Třinec.

Nový fanshop

Oproti loňskému ročníku se seznam účastníků Spengler Cupu značně obměnil, zůstali jen dva rekordmani s patnácti triumfy na kontě. Pořádající Davos a tým Kanady, který ovládl předchozí tři ročníky. Naposledy v očekávaném finále porazil švýcarskou reprezentaci, předtím dvakrát vyzrál na švýcarské Lugano.

Po třinácti letech se na turnaji představí ruský Magnitogorsk, který nově povede Josef Jandač. "Je to senzace, že můžeme v Davosu zase přivítat takový tým," těší organizátory účast Metallurgu, jenž v posledních letech patří k nejúspěšnějším ruským celkům. Zisky Gagarinova poháru z let 2014 a 2016 jsou důkazem.

Švýcaři přivítají tři nováčky: Norimberk, Kuopio a Třinec

Na Spengler Cupu budou letos startovat hned tři nováčci. Finské Kuopio řídí bývalí hráči z NHL Kimmo Timonen se Samim Kapanenem. Německý Norimberk má ve svých řadách tři stříbrné medailisty z olympiády v Pchjongčchangu. Za Thomas Sabo Ice Tigers hrají Yasin Ehliz, Patrick Reimer nebo Leo Pföderl.

Třetím novicem je Třinec. Posledního finalistu extraligy čeká při další účasti v Lize mistrů dost náročná sezona. Turnaj v Davosu by byl speciální pro kouče Václava Varaďu, jenž za švýcarský klub dřív hrál a získal s ním titul i Spengler Cup. Na přelomu roku však bude s dvacítkou na MS v Kanadě ve Vancouveru a Victorii.

Na Spengler Cupu naposledy uspěla před 36 lety Jihlava

Oceláři tak nahradí Mountfield, který české barvy zastupoval v předchozích dvou sezonách. V letech 2014 a 2015 se extraligové týmy turnaje neúčastnily, v novém miléniu se na něm představily Sparta, Vítkovice, Vary a Pardubice. Český celek naposledy na Spengler Cupu uspěl před 36 lety, v roce 1982 slavila Jihlava.

Turnaj se tradičně uskuteční v termínu od 26. do 31. prosince, hrát se bude ve dvou skupinách Torriani a Cattini systémem každý s každým. Vítězové skupin postupují rovnou do semifinále. Zbylé čtyři týmy čeká čtvrtfinále, druzí se třetími napříč skupinami. Finále se hraje na Silvestra. Vstupenky na akci zakoupíte zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz