Letňany mění kádr, naskočil i asistent trenéra. Chalupa odešel do Polska

Foto: Facebook HC Vrchlabí

23. října 2018, 14:04

Adam Bagar

Letňany se trápí, nezvládly ani domácí utkání s Dvorem Králové a spadly až na chvost tabulky druholigové skupiny Střed. Z devíti zápasů vytěžily pouhá dvě vítězství a šest bodů.

HokejkaTV

„Nehrajeme dobře, máme deku, kluci jsou otrávení a výsledky jsou odrazem toho všeho. Nějaké pasáže utkání jsou dobré, ale bohužel to nevydržíme po celou dobu. Pak se stane něco, co kluky rozhodí, a sesype se nám systém. Padají z toho góly, dostáváme jich zbytečně moc,“ líčí pro web hcletci.cz asistent trenéra Martin Kotyra.

Domácí bilance Letců? Nula bodů a skóre 5:25

Letce trápí nejen koncovka, ale také výkony na domácí půdě, kde ještě nebodovali při hrozivě vypadajícím skóre 5:25. „Říkáme si to tady, že hrajeme pořád venku. Chodí sem rodiče a hlavně kluci, co tady hrají, kdežto soupeři vždycky přijede kotel fanoušků. Tohle je taky znát. Možná nám to i venku sedí víc, jsem uvolněnější,“ přiznává.

„Nehrajeme dobře, máme deku, kluci jsou otrávení a výsledky jsou odrazem toho všeho.“

Trápení Letňan bylo naposledy znát proti Dvoru Králové. Ten minulý týden ve středu vyhrál v Praze 8:2 a zapsal vůbec první výhru v sezoně, na kterou následně navázal jasným domácím vítězstvím nad Kolínem a odpoutal se ze dna tabulky. „To naše předvedená hra neodpovídala tomu, čím jsme se prezentovali u nich,“ štve Kotyru.

Bylo nás málo, takže jsem byl nucen nastoupit

Loňský kapitán týmu v daném zápase nazul brusle a Letcům pomohl přímo na ledě. „Bylo nás málo, takže jsem byl nucen nastoupit,“ vysvětluje. „Ale týmu jsem moc nepomohl, když jsme vysoko prohráli. Na druhou stranu jsem byl s kluky po celou dobu v kabině a viděl tu situaci z jiného pohledu, v jiném světle,“ hlásí asistent trenéra.

„No nebudu lhát, nebylo to ono. Půl roku jsem netrénoval, takže fyzička samozřejmě žádná, nebylo to nic extra.“

Jak se mu po delší době hrálo? „No nebudu lhát, nebylo to ono. Půl roku jsem netrénoval, jen jsem před zápasem absolvoval nějaké dva ledy. Takže fyzička samozřejmě žádná, nebylo to nic extra,“ kritizuje svůj výkon Martin Kotyra, který je domluven s hlavním trenérem Jiřím Seidlem na tom, že v případě potřeby týmu pomůže.

Trošku jsme obměnili kádr, budeme mít posily

Letce nedávno opustil obránce Lukáš Chalupa, jenž za ně sehrál jen čtyři utkání a zamířil do polského Gdaňsku. „Chtěl jít dočasně k nám, aby měl nějaké zápasy. Vědělo se, že odejde,“ líčí Kotyra, jenž věří, že Letňany zaberou už ve středu v Kolíně. „Trošku jsme obměnili kádr. Už budeme mít nějaké posily, tak uvidíme,“ uzavírá.

Dosavadní výsledky HC Letci Letňany

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz