Letadlo pomůže, aby Tygři ušetřili čas i síly. Stav silnic je katastrofální, hlásí Lenc

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Dřou do posledních sil, hokejisté Liberce a Třince navíc v soupeření o Masarykův pohár překonávají značnou vzdálenost mezi oběma městy. Bílí Tygři proto před šestým zápasem zvolili pohodlné řešení, k česko-polským hranicím se dnes přesouvají letecky. „Stav českých silnic je bohužel katastrofální. Do Třince to máme zhruba 500 kilometrů, to je pak o nervy," říká útočník Radan Lenc (na snímku).

HokejkaTV

Většina členů severočeského týmu změnu vítá. Bleskový přelet pomůže ušetřit čas a hlavně síly. V pátek soupeři končili ve druhém prodloužení, do další bitvy v tu chvíli nezbývalo ani 48 hodin. „Do Třince letíme, takže cesta bude o něco snazší a pohodlnější než autobusem. Doufám, že dobře zregenerujeme a připravíme na zápas číslo šest," konstatuje hlavní kouč Filip Pešán.

Výhody novinky jsou zřejmé, ostatně před čtyřmi lety ve finále cestovali do Třince letadlem i hráči Litvínova. „Místo sedmi hodin to budou dvě, což je velký rozdíl," kvituje Lenc. Bílí Tygři vyrazí z letiště v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. „Je to určitě příjemné. Máme sice pohodlný autobus, není to v něm nic hrozného. Ale stav českých silnic je bohužel katastrofální. Jenom dojet z Liberce třeba do Prahy znamená veliké úsilí," připomíná bývalý útočník Mladé Boleslavi.

Oceláři od Ještědu cestovali hned po pátečním utkání autobusem. Domů dorazili sice nad ránem, ale dospali se a během soboty mohou odpočívat ve svém prostředí. Navíc cenná výhra výrazně lépe léčí šrámy i zahání vyčerpání. Naopak hokejisté Liberce musejí bleskově zapomenout na velké zklamání. „Po prohraném zápase se síly sbírají o dost hůř, není tam bohužel euforie z vítězství. Ale série ještě není u konce, určitě nic nebalíme! V Třinci chceme udělat takový výsledek, abychom pak doma hráli sedmý zápas," upozorňuje Radan Lenc.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílé Tygry štve, že domácí pátý duel nedokázali zlomit ve svůj prospěch. „Klíčových momentů v utkání bylo strašně moc. Měli jsme hodně šancí v prodloužení, nedokázali jsme je proměnit. Hosté se pak dostanou k odraženému kotouči od plexiskla a na brankovišti nám dorazí rozhodující gól," lituje Filip Pešán.

Liberecký kouč velí zlepšit přesilovky. „Neúspěšnost v nich svému týmu vyčítám. Tam musíme hodně přidat, abychom si jedním dvěma góly v početní výhodě dokázali pomoci. Pokud budou rozhodčí pískat zápasy podobně jako v pátek, kdy nechali hru plynout, tak může každý jeden gól z přesilovek rozhodnout," rozebírá Filip Pešán.

Co rozhodlo? Bojovnost! má jasno Ocelář Hrňa

Když je řeč o drobných rezervách, zmiňuje Radan Lenc také tlak do brány. „Možná by od nás mohl být trochu větší. Ale nemyslím si, že bychom hráli úplně špatný zápas. Řekl bych, že tentokrát to nebylo o chybách, spíš o štěstí. Asi jsme mu nešli tolik naproti. Musíme zůstat u bojovnosti. Je to boj, poslední zápasy sezony. Všechno jde na krev," dodává.

Liberečtí jsou sice v nevýhodnější situaci, jenomže finále bývá nevyzpytatelné. Mraky příběhů z play off dokazují, že stav 2:3 na zápasy ještě nic neřeší. „Už ve čtvrtém utkání v Třinci jsme museli vyhrát, protože kdyby šel soupeř do trháku 3:1, hodně těžko by se to dohánělo. Na ledě Ocelářů jsme už jednou vyhráli a já věřím, že tam vyhrajeme znovu," uzavírá Filip Pešán.

Sestřih 5. finále Generali play off TELH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz