Lerchová: Kanaďanky byly hratelné. Nemáme se za co stydět, ví Škrdlová

Foto: Martin Voltr

(DMITROV, od našeho zpravodaje) Prohrát 1:3 s Kanadou? To rozhodně není ostuda. Zvlášť, když ve třetí třetině dokázaly české hokejistky do 18 let favorizovaného soka i přehrát! „Fakt jsme se snažily, věřily jsme, že z toho tlaku nějaký gól padne. Všechny nás mrzí, že to nevyšlo, mohly jsme to zvládnout,“ říká po čtvrtfinálovém vyřazení Laura Lerchová (na snímku vlevo).

Nový fanshop

Výtečný začátek, výtečný konec. Do zápasu se Češky vrhly s obrovskou touhou ubojovat ho na svou stranu. „Na to, že to byla Kanada, jsme to s nimi první třetinu vydržely hrát. Měly sice velký tlak, ale snažily jsme se blokovat střely a občas se nám taky podařilo něco udělat,“ hlásí Lerchová. Bezbrankový stav sice trval hlavně díky gólmance Bláhové, ale její spoluhráčky soustředěným výkonem držely krok.

Statečný výkon na Kanadu nestačil. Medailový sen juniorek je pryč »

To se bohužel o druhé třetině říct nedalo. „Podle mě jsme ji podcenily. Zjistily jsme, že se s nimi dá hrát, a asi jsme si řekly, že to půjde trochu jednodušeji. Měly jsme víc bruslit a dávat větší důraz do soubojů,“ přemýšlí Adéla Škrdlová. Kanaďankám stačilo deset minut na tři branky, což znamenalo pro český tým hodně velkou ránu.

„Dostaly jsme myslím smolné góly, které zápas rozhodly. Kdybychom dostaly třeba jeden, nebo dokonce žádný, mohlo to dopadnout jinak,“ tuší Lerchová. Přesto nebyla přes závěrečnou částí na místě poraženecká nálada. „V kabině jsme si řekly, že se to dá otočit. Že 0:3 v hokeji je skoro nic. Že když ony mohly tři góly dát, tak proč bychom je nemohly dát my,“ pokračuje útočnice, jež v Dmitrově zatím bodovala v každém zápase.

A svou sérii teď protáhla. Na startu třetí třetiny její přihrávku proměnila v gól naděje právě Škrdlová! „Spolíhaly jsme na naši šablonu a všechno se povedlo, jak mělo,“ komentuje česká obránkyně svou trefu ve dvojnásobné přesilovce.

Celému týmu přinesla obrovskou psychickou vzpruhu. „Na střídačce to pak žilo. Kdybychom ještě daly gól ve zbývající přesilovce, bylo by to úplně super. Bohužel jsme ji nevyužily,“ mrzí Lerchovou. „Bylo důležité, že jsme vůbec nějaký gól daly, že jsme se zvedly a mohly ještě zabojovat. Hlavou to bylo pořád docela hratelné,“ souhlasí Škrdlová. Vždyť zbývalo skoro ještě celých dvacet minut.

Ačkoli je Češky sehrály na výbornou a Kanadu dokonce mírně přestřílely, na další gól už nedosáhly. Ale přehrávat takového soupeře, to klobouk dolů!

„Fakt jsme se snažily, věřily jsme, že z toho tlaku nějaký gól padne. Všechny nás mrzí, že to nevyšlo, mohly jsme to zvládnout. Ale myslím, že není ostuda hrát s Kanadou 1:3,“ hlásí třinecká útočnice Lerchová. Jestli byla někdy šance javorové listy porazit, tak teď! „Moc se jim to tady zatím nepovedlo a věřily jsme, že bychom je mohly porazit. Ale pokazily jsme si to v té druhé třetině. Určitě byly hratelné.“

Je ale moc dobře, že český tým se přidal k dalším evropským. I když na rozdíl od Ruska Kanadu neporazil, rozhodně jí připravil horké chvilky. Jednomu ze dvou top týmů světa ukázal, že se nebojí! „Myslím, že se nám ten zápas pořád docela povedl a nemáme se za co stydět. Je důležité si z každého zápasu brát to dobré, i z prohraného,“ říká Škrdlová. A proti takovému soupeři si toho ze hry musíte vzít spoustu. „Jen tak si proti nim nezahrajeme, a už vůbec ne v téhle sestavě. Jsme na mistrovství světa a tady je to nejlepší ze všech zemí,“ souhlasí.

Sestřih zápasu

České oči zalil po porážce pochopitelný smutek, ale až ustoupí, musí přijít na řadu hrdost z odvedeného výkonu. A samozřejmě plná koncentrace na poslední bitvu mistrovství!

„Musíme se z toho dostat a soustředit se na to, abychom uhrály páté místo. Nic jiného nechceme. Pokud se budeme snažit a bojovat jako v posledních dvou zápasech, tak myslím, že bychom to měly vyhrát,“ dodává Laura Lerchová.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz