Lepší výkon než výsledek, říká Stránský. Olesze vůbec nevnímal

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

14. září 2019, 13:09

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovice vstoupili do nové sezony porážkou. Přes střeleckou převahu podlehli Olomouci 1:2 po prodloužení, o jejich jedinou trefu se postaral útočník Šimon Stránský.

Nový fanshop

Centr s 83 na zádech sehrál v elitní formaci vedle Patrika Zdráhala a Robertse Bukartse dobrý zápas, kromě gólu přidal parádní úspěšnost na buly – vyhrál jich 19 z 24! „Myslím, že jsme jako lajna podali dobrý výkon, ale máme na to hrát ještě lépe,“ říká Šimon Stránský.

Trenér Jakub Petr toho neměl moc svým svěřencům vytknout, soupeře v prvních dvou částech přehrávali a Branislava Konráda zasypali celkem 37 střelami. „Určitě jsme měli více ze hry, více šancí a byli víc v tlaku. Velká škoda, že jsme nevyhráli,“ mrzí mladého forvarda.

Ostravané doplatili na mizernou koncovku, hlavně ve druhém dějství toho spálili až až. „Šancí jsme měli opravdu hodně, bylo tam několik dobrých vyložených. Taky Patrik Zdráhal měl před sebou prázdnou bránu, ale gólman to vyškrábl. Chytal opravdu výborně,“ hlásí.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice si mohly pomoct přesilovkami. Měly jich dost, 71 sekund hrály dokonce pět na tři, ale žádnou v gól nepřetavily. „Když nebudeme dávat góly v přesilových hrách, tak nemůžeme být úspěšní. Tohle v hokeji rozhoduje utkání, musíme na tom zapracovat,“ velí.

Domácí hráli rychlý, bruslivý hokej. Stránský dobře ví, že po letních ztrátách je potřeba přesně tak hrát. „Budeme úspěšní jedině s takovou aktivní hrou. Jsme tady mladí kluci, bruslí nám to. Tímto stylem budeme dělat soupeřům problémy, stejně jako nyní Olomouci.“

Trpělivě hrající Mora brala dva body i díky trefě Rostislava Olesze, jenž v létě Vítkovice po pěti sezonách opustil pro neshody s trenéry. „Osobně jsem to vůbec nevnímal, že tam hraje Rosťa. Ani jsme to v kabině nějak neřešili, mají víc kluků, co hráli kdysi za Vítkovice.“

Napravit porážku 1:2 po prodloužení bude chtít Petrův výběr už v neděli na Zimním stadionu Luďka Čajky. „Máme hlavy nahoře, s Olomoucí byl výkon lepší než výsledek. Jsme pozitivní, ale musíme využívat šance. Věřím, že si ze Zlína odvezeme body,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz