Lékařské dresy? Já byl veterinář, táta chová králíky, culí se Tomica

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti ve 41. kole Tipsport extraligy porazili ve speciálních dresech evokujících doktorské pláště Vítkovice a v prvním ročníku akce PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI protáhli úspěšnou domácí sérii na čtyři po sobě jdoucí utkání. Dvěma body na třetí vzájemnou výhru přispěl Marek Tomica, jenž druhý gól vstřelil a na pátý přihrál. Šestatřicetiletý útočník si vysloužil ocenění nejlepšího hráče utkání z řad domácích hráčů.

HokejkaTV

Piráti odehráli utkání proti Ostravanům v dresech, které evokovali doktorské pláště s růžovočernou kravatou. „Poprvé jsem hrál v kravatě, už jsem si i utahoval uzel,“ usmál se Marek Tomica. Bílé dresy a štulpny pouze s černými trenkami byl pro hráče nezvyk. „Na rozbruslení jsme si říkali, že splýváme s ledem, ale zvykli jsme si na to. Hlavní je, že je to akce pro dobrou věc,“ popsal.

Dresy ze speciálního zápasu půjdou v nejbližší době do dražby, ze které půjde výtěžek na dovybavení mamografického centra v chomutovské nemocnici. „Dres určitě nechám fanouškům a až si ho vyhrajou, tak ať nám ho přinesou podepsat,“ řekl nejstarší muž pirátské kabiny.

„Kouče Růžičku jsme nehecovali, ale ptali jsme se Marčuse s Honzou. Ti říkali, že mají pláště, ale nic si nepřinesli. Myslím, že to máme mít my hráči a trenéři, aby vypadali jako trenéři,“ pokračoval.

Piráti byli tentokrát jako jedna velká ordinace všech možných lékařských odvětví. „Mně říkali veterinář, protože táta chová králíky,“ přiznal Marek Tomica. Přezdívky se dočkal i jeden z nejmenších členů kabiny Jakub Sklenář. „Sklenda je malej, takže byl jako doktor pro děti,“ dodal směrem ke spoluhráči. Podle slov Vladimíra Růžičky mladšího byl kapitán Michal Vondrka jako primář.

Chomutovští před dvaačtyřicátým kolem stojí na prahu šestky zaručující přímý postup do play off. Na Spartu, která má tři zápasy k dobru, ztrácí jeden bod. Na pátý Litvínov manko činí dva body stejně jako na Mountfield, který má odehráno pouze 39 zápasů. Na dostřel je Severočechům i Brno, které je ze sedmdesáti body třetí. „Tabulku jsem viděl, ale na žádné prognózy nejsem. Teď nám to sice jde, ale můžeme prohrát tři zápasy o gól a oni nám odskočí. Až budeme hrát dva zápasy před koncem základní části a budeme mít šestku jasnou, tak se o tom můžeme bavit,“ uvedl šestatřicetiletý útočník. „Desítku už si snad umlátíme,“ doufal Marek Tomica.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutovští v novém roce prohráli pouze v Hradci Králové a připsali si šest tříbodových vítězství, díky kterým si drží od desátého místa více než desetibodový odstup. Ve všech vítězných utkání inkasovali pouze jedenáct gólů a na druhou stranu 23 vstřelili. „Dostáváme jednoznačně méně gólů, což je základ, a rozchytal se Jánko Laco, kterému se snažíme pomoct, což se nám nepovedlo v Hradci Králové,“ smutní zpětně k minulému venkovnímu utkání. „Řekli jsme si, že se z toho nesmíme podělat,“ přidal ještě.

Piráti dali v pěti zápasech vedoucí branku, kterou si většinou odnesli i do druhého dějství. „Další věc je, že jdeme do zápasu a neprohráváme, což se nám stávalo ze začátku sezony, když jsme prohrávali i 0:2. Teď to bývá naopak, vedeme a hraje se nám lépe,“ vyprávěl. I proti Vítkovicím otevřeli skóre domácí, jelikož se ve čtrnácté minutě prosadil Růžička mladší. „První třetina byla hodně důležitá, protože jsme ji klidně mohli prohrát, jelikož Vítkovice taky zahrozily z brejků. Nás podržel Jánko,“ pochválil maskovaného muže v chomutovském brankovišti.

Ještě do konce úvodního dějství Tomica zvýšil na rozdíl dvou branek. „Chtěli jsme hrát jednoduše a rychle dopředu, což nám dvakrát vyšlo. U mého gólu výborně zahrál Mižu, Ivan mi poslal puk a já jsem ho jenom nějak procpal,“ popsal střelec druhého gólu z šestnácté minuty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz