Legendy na tréninku Vervy. Lang, Reichel a Ručinský pomáhali s přesilovkami

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

12. listopadu 17:08

Václav Jáchim

Kdysi spolu chodili do jedné třídy, později vybojovali tituly mistrů světa i olympijský triumf v Naganu. Teď se čtveřice hokejových legend po odmlce zase sešla pohromadě. Na úterním tréninku Vervy nechyběli Robert Lang, Robert Reichel a Martin Ručinský, přípravu vedl hlavní kouč Jiří Šlégr. Informují o tom klubové stránky.

HokejkaSHOPvanoce

Právě bývalý vynikající obránce a nynější šéf klubu, kde všichni vyrostli, oslovil kamarády s tím, jestli by nepomohli u litvínovského prvního týmu. Na úterní trénink proto vyrazili Robert Reichel a Martin Ručinský, oba se věnovali zejména přesilovkám, dění na ledě sledoval z tribuny Robert Lang.

Posledně zmíněný člen Síně slávy českého hokeje a kapitán bronzových medailistů z olympiády 2006 žije v Kalifornii a do vlasti se vrací v nepravidelných intervalech. Langův aktuální příjezd byl impulsem k setkání s dalšími parťáky na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Každý má jiné povinnosti, hokej je ale pro ně stále důležitou součástí života. Jiří Šlégr řídí litvínovský klub a je hlavním trenérem extraligové Vervy. Robert Reichel působí coby asistent hlavního kouče Miloše Říhy u národního týmu. Robert Lang se věnuje svým aktivitám za Atlantikem, Martin Ručinský byl nedávno manažerem české reprezentace.

Když ke spolužákům z jedné třídy litvínovské sportovní školy připojíme ještě sportovního manažera klubu Josefa Beránka, také zlatého medailistu z olympiády v Naganu, sešla se dnes na tréninku Vervy unikátní společnost legend. Pomoc kamarádů avizoval už koncem října Jiří Šlégr, týkat se měla zejména přesilových her, které Krušnohorcům v nejvyšší soutěži nešly.

„Trénujeme je každý den, víme, že to je alfa a omega všech zápasů. Dál na tom budeme pracovat, dokonce zvažuju, že bych oslovil Martina Ručinského a Roberta Reichela, jestli by nám nepřišli pomoct, říci nějaký názor ohledně těch přesilovek a něco poradit. My to nemusíme vnímat stejně jako lidé zvenčí," řekl tehdy Jiří Šlégr.

Dnešní výpomoc patrně nebude poslední. Lang, Reichel a Ručinský jsou patrioti. Mají ke klubu stále velmi blízko. „Jsem rád, že jsme se po letech zase všichni z jedné třídy potkali v Litvínově, a že kluci byli i ochotní nám pomoci s přesilovou hrou. Nejen slovně a v kabině, ale že šli na led, kde ukázali i konkrétní věci. Věříme, že to pro nás bude přínosem. Není to jednorázová záležitost, domluvili jsme se, že budeme rádi využívat jejich pomoci klidně do konce sezony," uvedl na stránkách Vervy Jiří Šlégr.

S týmem už trénuje kanadský útočník Samson Mahbod, jenž by právě hru v početní výhodě mohl oživit. Severočeši jsou v extraligové tabulce třináctí, na poslední Pardubice mají náskok jediného bodu. Nejbližší zápas čeká hokejisty Litvínova v pátek, představí se ne ledě libereckých Bílých Tygrů.

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Patrick Kudla, Tomáš Pavelka, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Samson Mahbod, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz