Legenda v Pelhřimově. S Melenovským povede Lední Medvědy Benák

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Druholigový Pelhřimov už zná trenérskou dvojici pro nadcházející sezonu 2018-19. Na začátku června Lední Medvědi představili hlavního kouče Marka Melenovského, teď odkryli také jméno asistenta. Stal se jím člen Síně slávy českého hokeje Jaroslav Benák! Klub o tom informuje na svých webových stránkách.

HokejkaSHOPvanoce

„V pátek kývl na nabídku druholigového týmu z Pelhřimova další hokejový velikán. Je jím Jaroslav Benák, který se po boku Marka Melenovského bude snažit o oživení pelhřimovského hokeje,“ píše klub k návratu někdejšího vynikajícího beka, který už tamní mužstvo trénoval v sezoně 2003-04.

Melenovský leží v nemocnici, v Jihlavě ho napadla parta mladíků »

Šestapadesátiletý Benák má za sebou parádní kariéru. S Jihlavou slavil v letech 1982 až 1985 hned čtyři tituly v československé lize, je mistrem světa z roku 1985 v Praze a stříbrným medailistou z olympiády 1984 v Sarajevu. V uplynulé sezoně byl navíc uveden do Síně slávy českého hokeje.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Pro mě to znamená hrozně moc. Jde o vrchol mé kariéry. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě provázeli hokejovým životem. Ale především hrozně moc panu Neveselému. Bez něj bych to nedokázal," říkal dojatý Jaroslav Benák, jenž byl dřív i členem disciplinární komise Českého hokeje.

Rolinek, Koukal či Nečas se vrátí na Bouchalky. Žďár oslaví 80 let »

Jako trenér působil kromě Pelhřimova také v Jihlavě, Moravských Budějovicích, Havlíčkově Brodu či Žďáru nad Sázavou. Na střídačku Plamenů se v létě vrátí, v rámci oslav osmdesáti let tamního hokeje povede při exhibici tým žďárských hvězd v čele s Rolinkem, Koukalem, Nečasem a dalšími.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz