Legenda pomáhá je zpátky. Hlinka a další osobnosti znovu spojí náš hokej

Dobročinný projekt Legenda pomáhá se po dvou sezonách vrátí na české stadiony. Zapojí se do něj opět kluby z Tipsport extraligy, Chance ligy, druhé ligy i Univerzitní ligy.

Nový fanshop

První ročník projektu vzbudil v hokejovém prostředí obrovský ohlas. S nápadem přišel majitel brněnské Komety Libor Zábranský, do organizace se zapojilo hned několik firem a téměř čtyři desítky klubů. Fanoušci nakonec vydražili speciální sady dresů za necelé dva miliony korun.

Celý výtěžek putoval na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky, jenž primárně pomáhá bývalým hokejistům v sociálně obtížné životní situaci. „Ukázalo se, že pro dobrou věc se celé hokejové prostředí dokáže spojit,“ těší v rozhovoru pro hc-kometa.cz předsedkyni Liběnu Hlinkovou.

„Chtěla bych moc poděkovat a vyjádřit obrovskou radost nad tím, že i v dnešní hektické době se najde prostor na lidskost a solidaritu.“

Nadační fond za téměř patnáct let existence pomohl už mnoha lidem. „Aby měla veřejnost představu, pomohli jsme třeba lidem po těžkých dopravních nehodách, kdy došlo ke ztrátě končetin, potažmo ochrnutí. Nakoupili jsme i potřebné invalidní pomůcky a podobně,“ líčí.

V letošní sezoně napíše projekt Legenda pomáhá druhý díl. „Filosofie se nemění, znovu proti sobě nastoupí týmy ve speciální edici dresů. Ale tváří bude kromě Ivana Hlinky řada dalších legend. Každý klub si totiž zvolí vlastní legendu, jejíž podobiznu budou mít hráči na hrudi.“

Jak se vyráběla speciální edice dresů?

Akce s podtitulem Legenda legendám odstartuje 26. ledna 2020. „To je den, kdy by Ivan slavil 70. narozeniny a zároveň den, kdy se hraje 40. kolo extraligy,“ prozrazuje Hlinková s tím, že zase proběhne za účasti klubů Tipsport extraligy, Chance ligy, druhé ligy i Univerzitní ligy.

Po odehrání benefičních utkání půjdou všechny dresy do dražby a veškeré finance poputují do Nadačního fondu Ivana Hlinky. „Chtěla bych moc poděkovat a vyjádřit obrovskou radost nad tím, že i v dnešní hektické době se najde prostor na lidskost a solidaritu,“ uzavírá Hlinková.

Foto: legendapomaha.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz