Látal dostal pokutu za úder hlavou, platí i Oceláři. Kometa napomenuta

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy poprvé v nové sezoně trestala! Finanční pokutu ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny uložila boleslavskému Martinu Látalovi, pykají také Oceláři s Kometou.

Plekanec Chance liga

Zákrokem boleslavského útočníka Martina Látala na karlovarského forvarda Ondřeje Beránka se disciplinárka zabývala na základě podnětu Energie, přičemž v utkání za něj hlavní arbitři Roman Svoboda s Janem Hribikem neuložili žádný trest.

Nový šéf disciplinárky Viktor Ujčík ale sáhl k dodatečnému potrestání. Látal se podle něj dopustil cíleného pohybu hlavou proti hlavě protihráče v přerušené hře, za úder hlavou ho potrestal pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Zákrok Martina Látala na Ondřeje Beránka

Při stanovení výše trestu Ujčík přihlédl k tomu, že boleslavský hokejista nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a při zákroku nedošlo ke zranění Beránka. Energie střetnutí ovládla, před svými fanoušky brala hladké vítězství 4:0.

Na základě skutečností uvedených v zápise o utkání řešil i jednání fanoušků Komety, kteří po skončení druhé třetiny zápasu s Plzní polili rozhodčího pivem. Vzhledem k tomu, že incident neměl vliv na průběh utkání, dostal klub jen napomenutí.

Oceláři poslali na tiskovou konferenci Raszku, zaplatí 5 tisíc korun

Finanční pokutu pět tisíc korun od extraligového ředitele Josefa Řezníčka pak dostali Oceláři za neúčast hlavního trenéra nebo pověřeného asistenta na tiskové konferenci po domácím zápase s Olomoucí, ve kterém Třinec překvapivě padl 2:3.

„Tiskové konference se nezúčastnil hlavní trenér Václav Varaďa ani asistent Marek Zadina, kteří byli klubem jako oprávněné osoby v přihlášce a při sportovně-technickém aktivu extraligy uvedeni, nýbrž Jiří Raszka,“ vysvětluje se v tiskové zprávě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz