Kytaristé Brulé a Peltola hráli v ruském metru, pomohli dobré věci

21. ledna 16:14

Václav Jáchim

Vyzvat k finanční pomoci a jenom čekat, kolik se vybere, to umí každý. Hokejisté Jukka Peltola a Gilbert Brulé vědí, že pokud osloví davy něčím netradičním, financí na dobrou věc získají mnohem víc. Proto vzali do rukou kytary a vyrazili na improvizovaný koncert v metru.

Jágr Chance liga

Oba hráči Sibiru Novosibirsk si ve volném časy rádi zabrnkají akordy a zahrají nějaké ty hity. Teď zábavu předvedli veřejně, v rámci pomoci jednomu z místních dětských domovů.

Koncert se uskutečnil v Novosobirsku, na stanici místního metra, která se jmenuje "Náměstí Lenina". Občané velkého sibiřského města možná nevěřili svým očím ani uším, ale zhruba na 15 minut jim vyhrávaly hvězdy hokejového Sibiru. Pěkně v dresech se jmenovkami, aby se je nikdo z přihlížejících nemohl splést.

Soudě podle potlesku se koncert líbil. Brulé a Peltola před vystoupením lehce potrénovali. Domluvili se, jaké skladby předvedou. Snažili se o to, aby jim to při hře na kytary ladilo. Zpěvu se ujal Kanaďan Brulé a ukázal, že mu je vlastní.

Bronzový medailista z loňské olympiády v Koreji prý takhle nevystoupil veřejně poprvé. Většinou ovšem hraje kamarádům doma v Kanadě, případně na improvizovaných akcích podobného typu, jaká se uskutečnila v novosibirském metru.

Peltola je z podobného těsta, takže když marketingové oddělení Sibiru chystalo charitativní projekt na pomoc dětskému domovu, vznikla spontánní myšlenka společného vystoupení. Útočníci zahráli například skladbu Your Touch od skupiny The Black Keys, zazněly i ruské hit Sansara a Batarejka, které zazpíval vokalista Nikita Markov ze skupiny Global Traffic.

Během patnácti minut, kdy Brulé a Peltola bavili diváky hrou na kytarou a zpěvem, se vybralo 6550 rublů. Hráči Sibiru pak uskutečnili mezi sebou sbírku a částku navýšili na 30 tisíc rublů. Kluci a holky z dětského domova za tyhle peníze obdrží hokejky a další výstroj, aby mohli pravidelně hrát hokej.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz