Kýhos v Litvínově velké změny nechystá. Nejdu sem jako kat, říká

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Verva od neděle zná jméno nového hlavního trenéra, jímž bude Vladimír Kýhos. Zkušený kouč se k týmu vrací po osmi letech, naposledy působil v Mladé Boleslavi. Co po nástupu do funkce řekl a jaké budou jeho první kroky?

HokejkaSHOPvanoce

„Není to první taková situace, kdy k mužstvu jdu. Když jsem tady byl naposledy v roce 2011, tak to bylo podobné. Je to hokej, uvidíme, co bude,“ říká Kýhos na úvod.

Jak na předchozí angažmá vzpomínáte?
To už je tak dlouho, že si na to nevzpomínám… (směje se) Ne, takový je hokejový život. Jsem rád, že jsem tu příležitost dostal, že mě Jirka oslovil a mám možnost v klubu, kde jsem začínal s hokejem, ještě něco zažít.

Je pro vás klub srdcovou záležitostí?
Určitě. Ale i když trénujete někde jinde, tak veškerou práci a energii dáváte tomu mužstvu, ve kterém zrovna jste. Tady je to o to víc, protože jsem doma.

„Jsem potěšen, že v posledních třech zápasech se to trochu otočilo a mužstvo začalo hrát.“

Co si myslíte o současné situaci Litvínova?
Mužstvo mám nasledované, na hokej chodím. Jsem potěšen, že v posledních třech zápasech se to trochu otočilo a mužstvo začalo hrát. S Jirkou Šlégrem jsem se byl podívat i ve Zlíně, tam se nespravedlivě prohrálo. V utkání s Vítkovicemi byl výkon dobrý, i když šlo o tým, který se potýká s podobnými problémy. Ve hře je vidět pokrok a takové uklidnění.

Co byste chtěl do týmu přinést?
Hlavní důraz bude na to, abychom zlepšili obrannou hru, nedostávali laciné branky a nedělali chyby vzadu. Co se týká útoku, tak máme velký problém v tom, že je málo hráčů v předbrankovém prostoru. Střel je hodně, ale před brankou je málo hráčů. To je věc, na které bychom měli hodně pracovat. Doufám, že se to podaří zlepšit a hráče přesvědčím, aby to tak hráli.

Foto: Jan Švarc, Twitter HC VERVA Litvínov

Jste spokojen s kvalitou kádru?
Je to složené tak, jak je to složené. Je to kádr, který by neměl hrát v těchto pozicích. Něco jiného je koukat shora, a pak poznat hráče zblízka a pracovat s nimi každý den. Většina hráčů v kádru má něco za sebou, určitě to prodají.

Chystáte nějaké změny v sestavě?
O tom bych nechtěl mluvit. Nejdu sem jako kat, abych někoho vyhazoval nebo něco. Jdu s těmi hráči pracovat a snažit se, aby jejich výkony byly lepší.

Budete nějak měnit složení útoků?
V dalších dnech asi ne. Možná k nějakým změnám dojde, ale nebude to nic velkého.

„Možná k nějakým změnám dojde, ale nebude to nic velkého.“

Kolik hráčů ze současného kádru už jste vedl?
Skoro všechny. Spíš koho jsem nevedl, Myšáka nebo tak. (směje se)

Čekají vás tři utkání a poté reprezentační pauza. Může vám to pomoct?
Určitě. Máme před sebou tři zápasy, z toho se dá hodně vykoukat a poznat.

Proti Vítkovicím nenastoupil Lukáš Kašpar. Co si o tom myslíte?
Lukáš Kašpar podle mě nehrál, protože nepodává výkony hodné jeho jména. Není to hráč, kterého klub bral jako posilu nebo náhradu za Lukeše s Hüblem. To si myslím, že neplní.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz