Kvasnica obdivuje Kanea. Tým v NHL bych si ale nevybíral, říká před draftem

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

V týdnu se Michal Kvasnica chystal na kempu reprezentační dvacítky v Salcburku, zároveň už ale stejně jako řada spoluhráčů vyhlíží vstupní draft NHL. Jeho jméno by tam klidně mohlo zaznít. „Moc na to nemyslím. Teď už to stejně nijak neovlivním, ale neříkám, že mě to nezajímá. To bych lhal,“ nezastírá osmnáctiletý útočník.

Plekanec TELH

Kdy by mohlo Kvasnicovo jméno na draftu přijít na řadu, a jestli vůbec, to je otázkou. Jisté však je, že útočník u toho osobně nebude. „Přímou účast neplánuji, takže se případnou volbu dozvím doma,“ prozradil Kvasnica. „Moc na to nemyslím. Teď už to stejně nijak neovlivním, ale neříkám, že mě to nezajímá. To bych lhal,“ přiznává křídlo, který hokejově vyrůstalo v dresu Opavy.

Radost by mu každopádně udělalo, kdyby si ho zvolil jakýkoliv tým. Vybírat si rozhodně nehodlá. „Oblíbil jsem si Chicago Blackhawks, ale to hlavně díky Patricku Kaneovi. Opravdu bych si nevybíral, kam v NHL jít. Je to nejlepší soutěž na světě a všechny kluby jsou špičkové organizace ve skvělém hokejovém prostředí. A o to jde.“

Rozhodně by se však nezalekl žádné výzvy – jak sám připomíná, ve své zatím krátké kariéře už se musel vypořádávat s nejednou překážkou. Jednou z nich bylo prosazení v konkurenčním prostředí třinecké organizace. „Když jsem přestupoval před třemi roky do Třince, říkalo se o něm, že to tam mají mladí hráči těžké, a spousta lidí mě odrazovala. Jsem ale trochu tvrdohlavý a šel jsem si za svým.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Podobná situace by mohla Kvasnicu potkat i v NHL. V některých organizacích to mívají talentovaní hráči prokazatelně těžší než v jiných, mezi takové vždy patřili Detroit Red Wings. „Netvrdím, že kdyby si mě vybral Detroit, že by to všechno vyšlo stejně, ale určitě bych se o tu šanci porval. Jako v Třinci. A navíc, Detroit je jeden z týmů Original Six. Byl bych blázen říct, že tam nechci, kdyby si mě vybrali. Vždyť je to legenda mezi kluby!“ má jasno Kvasnica.

Žádné konkrétní signály, které z klubů slavné soutěže by o něj mohly stát, český juniorský reprezentant nemá. Sešel se ale se zástupci mnoha organizací. „Absolvoval jsem pohovory s více než patnácti kluby. Některé se mi zdály trochu formální, ale z některých cítím skutečný zájem. S některými jsem se sešel i vícekrát a někteří pak ještě třeba volali a chtěli doplňující informace,“ popisuje.

Možností, jak přesvědčit skauty věhlasných klubů o svých kvalitách, měl Kvasnica v uplynulé sezoně hned několik. V českém dresu se zúčastnil Memoriálu Ivana Hlinky i mistrovství světa do 18 let, na klubové úrovni pak hájil barvy partnerského Frýdku-Místku ve WSM Lize.

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

A stydět za své výkony se rozhodně nemusel, vždyť v bodování hráčů do osmnácti let byl s 16 body napříč soutěží nejlepší. „Sezonu považuji za úspěšnou. Sice mě pořád štve, že jsme neudělali play off, ale z osobního hlediska to bylo dobré.“ Zároveň si ale talentovaný útočník uvědomuje, že stále má co zlepšovat. „Bylo tam taky období, kdy jsem se nemohl trefit. I proto chci na koncovce zapracovat,“ stanovuje si Kvasnica cíl pro novou sezonu.

Odměnou za výborně odvedenou práci v dresu Frýdku-Místku bylo Kvasnicovi povolání do mateřského Třince, v jehož dresu ochutnal v sedmi zápasech extraligové play off. „Spolu s mistrovstvím světa U18 a Hlinkovým memoriálem je to zatím můj největší hokejový zážitek,“ popisuje užasle. „Elektrizující atmosféra play off na ledě i mezi fanoušky, to bylo něco mimořádného.“

V jakém dresu se bude prohánět na ledových kluzištích v příští sezoně, to zatím mladý forvard neví. Není ani rozhodnutý, zda by v případě úspěchu na draftu vyrazil za moře, nebo ještě zůstal minimálně na rok v Česku. „Tohle vůbec neplánuju. Nechci draft zakřiknout, a navíc mám v Třinci smlouvu. Takže uvidím po draftu,“ uzavírá Kvasnica.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz