Kvapil o návratu do reprezentace: Moc se těším, nesmíme udělat ostudu!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Trenér Říha ho chtěl nasadit už na prosincovém turnaji Channel One Cup, tehdy ale Marek Kvapil nebyl stoprocentně fit. Teď je, liberecký útočník vládne Tipsport extralize a s velkým očekáváním hlásí návrat do národního týmu.

HokejkaTV

„Nálada je super. Jsem moc rád za pozvánku, už je to nějaký pátek, co jsem byl v nároďáku naposledy. Těším se opravdu hodně. Chci si to užít a snad odvedu to, co ode mě budou trenéři očekávat," hlásí mimořádně šikovný a rychlý útočník.

S ohledem na zkušenosti i produktivitu v nejvyšší soutěži je jasné, že Kvapil by měl na Beijer Hockey Games patřit ke hvězdám českého výběru. "Je tady spousta kvalitních hráčů a lídrem může být kdokoli," namítá. „My hlavně musíme hrát týmově a neudělat ostudu. Budu se snažit plnit úkoly od trenérů a snad dám i nějaké góly."

Na pondělní sraz každopádně dorazil ve velké osobní pohodě. Liberec vede extraligu, Kvapil si v ní místy dělá, co chce. „Doufám, že to bude šlapat i na té hlavní scéně. Extraliga je trošku pomalejší, netřeba si nic nalhávat - mezinárodní úroveň to není. Doufám, že ten přechod nebude těžký. Zkusím se s tím poprat," slibuje.

Esa jsou připravena! Češi se chystají do Švédska

Bývalý hokejista Slavie, Vítkovic, Komety a dalších klubů má letos vynikající formu. Možná nejlepší v kariéře. „Těžko to hodnotit. Jako mladší jsem hrál trošku jiným stylem. Asi jsem víc bruslil, teď se snažím být na ledě o něco chytřejší. S přibývajícím věkem už člověk nemůže hrát v takovém tempu. Snad se mi to tady povede," přeje si mistr světa 2010.

Trenér Říha naznačil, že Kvapila zařadí do formace s dalšími libereckými útočníky Radanem Lencem a Tomášem Filippim. Všichni takhle absolvovali už první pondělní trénink. „Ať budu hrát kdokoli a s kýmkoli, tak by si to mělo sednout, je tady hromada kvalitních útočníků. A jestli zůstaneme s Tomášem Filippim, mohlo by to jít. Jsme na sebe zvyklí," zmiňuje. Filippiho návrat z KHL do Liberce byl podle Kvapila velkým přínosem. „Určitě se to díky němu zvedlo, je to super útočník. Ne nadarmo byl už dřív v reprezentaci a hrál také v Rusku."

Úvod sezony pod Ještědem proběhl nejen ve znamení koncertu Marka Kvapila, výborně hrál i Michal Bulíř. Po jeho odchodu do Magnitogorsku přišly Severočechům vhod příchody zmíněného Filippiho a velkého bojovníka Michala Birnera. „Tak to v hokeji chodí. Odchod Buldy jsme brali normálně, přáli jsme mu to. Nakonec to vyšlo dobře, protože se vrátili kluci ze zahraničí a všechno si sedlo."

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Sám k tomu vydatně přispěl, není divu, že se delší dobu mluvilo o jeho návratu do reprezentace. Loni v létě by to možná leckdo nečekal. „Nároďák jsem neměl za uzavřenou kapitolu, ale popravdě řečeno jsem na to před sezonou nijak nemyslel," přiznává. „Teď je trend nechávat hrát mladší hráče. Ale podle vývoje sezony, kdy se nám docela dařilo, jsem si říkal, že by pozvánka přijít mohla," usměje se.

Stalo se, někdejší opora Dynama Moskva, Čerepovce, Záhřebu nebo Chabarovsku se znovu představí na mezistátní scéně. Kvapil také poprvé nastoupí pod vedením Miloše Říhy. Je zvědav? „Tohle moc neřeším. Já se hlavně těšil na sraz. Myslím, že to bude v pohodě," povídá s nadhledem. Jakmile slyší dotaz, zda sem tam myslí na šampionát v Bratislavě, zavrtí hlavou: „To vůbec. Teď je důležité, abychom odvedli dobrou práci ve Švédsku. Určitě nechceme udělat ostudu, bylo by dobré vyhrát nějaké zápasy. Mistrovství světa je daleko, určitě přijede hodně kluků z Ameriky. Nikdo neví, jak to bude," uzavírá.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz