Kvalitní obránce pro Boleslav! Bruslaři ulovili reprezentanta se zkušenostmi z KHL

Foto: bkboleslav.cz

Před novou sezonou přivedli několik zajímavých hráčů, v Mladé Boleslavi navíc naznačovali, že by rádi sestavu vylepšili ještě jedním progresivním bekem. Teď ho mají, do města aut hlásí nástup Marek Hrbas. Obránce s reprezentačními zkušenostmi se do Tipsport extraligy vrací po angažmá v ruském Chabarovsku, boleslavský klub o tom informuje na svém webu.

HokejkaSHOPvanoce

Marek Hrbas byl dosud bez angažmá. Na jaře skončil v ruském Chabarovsku, sice měl zájem pokračovat, nicméně na východní frontě k dohodě nedošlo. „Zvažujeme víc variant, včetně extraligy," potvrdil před časem Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Hrbas dával původně přednost setrvání v zahraničí, nakonec se ale rozhodl pro návrat do tuzemské nejvyšší soutěže. Odchovanec západočeského hokeje ji hrál za Spartu a ještě v minulé sezoně za Vítkovice, odkud pak přešel do Amuru. Konstruktivní zadák nyní míří na další štaci, v Mladé Boleslavi si od jeho příchodu hodně slibují.

„Jsme rádi, že se nám s Markem povedlo domluvit na spolupráci. Je to další kvalitní bek, který rozšíří naše obranné řady. Má zkušenosti ze zámoří, extraligy, Ruska i z národního týmu, přitom se dá říct, že je pořád velice mladý. S velkým potenciálem,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Radim Vrbata.

Hrbas se dosud na sezonu chystal individuálně, do společné přípravy svěřenců trenéra Radima Rulíka by se měl zapojit ve čtvrtek. Pokud nepočítáme příchod setrvání Slovince Kovačeviče, který uplynulou sezonu končil v Mladé Boleslavi, je Hrbas třetím novicem obrany Středočechů. Už dřív ji doplnili zkušený Martin Ševc a Mitch Fillman.

Hrbas míří do Mladé Boleslavi po sezoně, kterou rozdělil téměř na dvě stejné poloviny mezi Vítkovice a štaci v dalekém Chabarovslu. Kádr Ridery opustil po 22 extraligových utkáních, v nichž zaznamenal gól a tři nahrávky. Za Chabarovsk posléze sehrál 25 duelů Kontinentální ligy, připsal si branku a dvě asistence. Šestadvacetiletý rodák z Klatov také rozmnožil starty v národním týmu, počátkem února startoval na Švédských hrách.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Změny v kádru BK Mladá Boleslav

Příchody:

Martin Ševc (Liberec)
David Cienciala (Třinec)
Mitchell Fillman (České Budějovice)
Jan Stránský (Chomutov)
Adam Zbořil (Nové Zámky)
Sabahudin Kovačevič (Karlovy Vary)
Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL)

Odchody:

Jan Hanzlík (konec kariéry)
Tomáš Knotek (Karlovy Vary)
Martin Látal (Pardubice)
David Němeček (Rauma)
Dominik Pacovský (neznámo)
Lukáš Volf (Vsetín)
Dominik Groh (Znojmo)
Martin Procházka (Vsetín)
Oldrich Kotvan (neznámo)

Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Gašper Krošelj, Jan Růžička, Matěj Kmec, Tadeáš Zeithaml.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, Marek Hrbas, František Hrdinka, Karel Klikorka, Sabahudin Kovačevič, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci:
David Cienciala, Oscar Flynn, Jan Grim, Vladislav Houška, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Michal Simon, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz