Kutlák ve 2. lize mění dres! V sobotu naskočí za Příbram

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

Třetí nejvyšší soutěž má za sebou v letošním ročníku řadu zajímavých přesunů, teď se schyluje k dalšímu. V dresu Baníku by se podle dostupných informací měl v sobotu objevit bývalý obránce z NHL a český reprezentant Zdeněk Kutlák.

partneři českého hokeje

Středočeský klub zatím na své facebookové stránce přestup oficiálně nezveřejnil, uvedl však že „do HC Příbram přichází posila s bohatými zkušenostmi z NHL, reprezentace a extraligových klubů“. Fanoušci pak s pomocí nápovědy mohou hádat, kdo je zmiňovaným hráčem, a vyhrát lístky na sobotní duel proti Klatovům.

Jméno nové příbramské posily bude oznámeno v pátek v 19 hodin, už nyní je ale zřejmé, že se jedná právě o Zdeňka Kutláka. V rámci druhé ligy jde přitom o poměrně zajímavý přestup, devětatřicetiletý obránce v probíhajícím ročníku dvakrát nastoupil za českobudějovický David servis.

Otázkou je, proč se v týmu rozhodl nepokračovat a vyslyšel volání druholigového nováčka z Příbrami. Jako nejjednodušší vysvětlení se nabízejí ambice: zatímco David servis je ve skupině Střed na šestém místě, Příbram na druhé pozici bojuje o přímý postup do semifinále play off.

 

Kutlák toho za svoji hokejovou kariéru stihl opravdu mnoho a fanouškům jej není třeba nějak dlouze představovat. Odchovanec Českých Budějovic byl v roce 2000 draftován do National Hockey League a v zámoří následně strávil čtyři sezony, během nichž odehrál za Boston Bruins 16 zápasů s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí.

Po návratu do Evropy působil v Karlových Varech nebo Českých Budějovicích, dlouhé roky ale strávil i ve Švýcarsku nebo Rakousku. Před dvěma lety se na sklonku kariéry vrátil do jižních Čech a ve svém mateřském klubu vykonával funkci kapitána.

V Motoru dokazoval, že na to pořád má a v sezoně 2017/18 byl společně s Maticem Podlipnikem nejlepším střelcem mezi obránci (11 gólů). V týmu skončil až v roce 2019, přes léto ale trénoval s menším budějovickým klubem.

Za zmínku určitě stojí výčet Kutlákových reprezentačních úspěchů. Urostlý zadák je juniorským mistrem světa, s dospělou reprezentací získal stříbro na MS 2006 a bronz na MS 2012.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz