Kuskovy cíle? Usadit se v mužstvu Komety a dodělat magisterský titul

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Takových jako on není mnoho. Dělat profesionálně sport a do toho studovat, k tomu se neodhodlá každý. A když už, ne vždy se podaří zdárný konec. Útočník Komety Brno Silvester Kusko to ale zvládá.

Nový fanshop

„Před rokem jsem udělal bakaláře, teď pokračuji na magisterském studiu. Čtvrtý rok mám hotový, tak snad za rok už budu magistrem,“ říká v rozhovoru pro oficiální web Komety Brno 24letý útočník původem ze Slovenska.

Kombinovat školu a hokej mu zatím tedy jde. „Už jsem si na to zvykl. Dělám školu čtvrtý rok, není to nic neobvyklého. Jak si zvyknete na tréninky, tak si stejně zvyknete i na školu,“ uvádí Kusko.

Kromě magisterského titulu by v nadcházejícím ročníku rád získal i stálé místo v sestavě mistrů Tipsport extraligy z let 2017 a 2018. „Je to můj cíl. Rád bych se probojoval do áčka a trvaleji se usadil v základu. Vím, že je tady hodně hráčů a velká konkurence, ale dělám všechno proto, abych se tam probojoval,“ tvrdí.

Za A-tým Komety si poprvé zahrál už v sezoně 2014/15, tehdy zapsal 11 startů v základní části. Další šance pak ale dlouho nepřicházela. Dočkal se jí zase až v ročníku minulém. V základní části nastoupil 16krát (0+1), v play off 10krát. 

Teď se na novou sezonu poprvé připravuje s prvním brněnským týmem. „Poslední čtyři roky jsem začínal přípravu v Třebíči, takže je to pro mě úplně něco nového. V Třebíči jsme se snažili napodobovat brněnské tréninky, ale i přesto to bylo něco jiného,“ uvádí útočník, který v minulé sezoně nasbíral v dresu Třebíče 44 bodů ve 45 zápasech.

Letní dril s Kometou si ale zatím pochvaluje. I díky kondičnímu specialistovi Miloši Pecovi. „Ranní blok je delší, příprava je o to intenzivnější. Příjemnou změnou je, že máme více času na regeneraci. Miloš Peca se snaží každému šít přípravu na míru, což je hrozně dobré. Je to pozitivní v tom, že každý hráč potřebuje něco jiného,“ uvědomuje si.

Aktuální brněnská soupiska čítá 16 útočníků. Bude zajímavé sledovat, jestli Kusko do jednoho ze čtyř útoků prorazí hned od začátku nového ročníku. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz