Kuriózní vlastňák! Snadnější gól jsem ještě nedal, směje se Rousek

Začátek sezony zatím ze sparťanského pohledu nebyl úplně ideální. Před duelem v Karlových Varech se Pražané nacházeli na 10. místě se ztrátou tří bodů právě na Energii. Úkol v lázeňském městě zněl tedy jasně.

HokejkaTV

Sparta na západě Čech usilovala o první venkovní výhru sezony. Nejblíže úspěchu na kluzištích soupeřů byla do té doby v Liberci, kde nakonec prohrála v prodloužení. V Karlových Varech se to konečně povedlo, svěřenci Uweho Kruppa to navíc zvládli poměrně jednoznačným výsledkem 5:2.

Takový zápas by mohl mužstvo z hlavního města velmi podpořit. „Já si myslím, že to týmu pomůže hodně. Může nás to opět nakopnout. Musíme hrát další zápasy úplně stejně, protože teď nám to jde rychle po sobě,“ hodnotí vítězství útočník Lukáš Rousek.

Ačkoliv byl začátek duelu z obou stran nervózní, za delší konec tahali drtivou většinu hosté. „Postupem času jsme se do toho dostávali a bylo to od nás lepší a lepší. Souhlasím s tím, že jsme pak byli celý zápas o krok napřed,“ přikyvuje Rousek.

„Může nás to opět nakopnout."

Dvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří se na zisku tří bodů podílel jedním gólem, ne však úplně obvyklým. Ve vlastním oslabení vyzkoušel pozornost Jana Bednáře, načež si odražený puk srazil do vlastní klece karlovarský Dávid Gríger. „Hned mi to říkali všichni spoluhráči. Myslím si, že snadnější gól jsem ještě nedal,“ usmívá se.

To byl ovšem jen jeden ze čtyř zásahů, které jeho tým Energii ve druhé periodě uštědřil. „Dali jsme gól hned zpočátku třetiny, a pak jsme využili dvě, de facto stejně sehrané, přesilovky, takže nám to pomohlo. Pak jsem dal ještě ten šťastný gól, takže si myslím, že nás to uklidnilo do třetí části,“ odůvodňuje zdar v prostřední dvacetiminutovce Rousek.

Sparťané na energetiky umí. V loňské sezoně nepovolili Pražané Karlovým Varům ani jedno vítězství ze čtyř vzájemných soubojů a k zopakování těchto výsledků vykročili pravou bruslí i letos. Co na Západočechy platí? „Řekl bych, že asi pohyb. Pohyb je základ celé moderní hry. Asi je to náš oblíbený soupeř.“

Do akce v lázeňském městě ještě nezasáhl, už brzy si však Lukáš Rousek zahraje i s novým spoluhráčem. „Je to produktivní útočník, takže nám jen pomůže,“ říká na adresu Davida Tomáška.

Dvacetiletého forvarda draftovalo v roce 2019 Buffalo, kterému nedávno začala nová sezona. Svůj klub v National Hockey League česká naděje pravidelně sleduje. „Sleduji je a držím na dálku palce,“ vzkazuje odchovanec Letňan.

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz