Kuriózní tah kouče Kruppa. Formace Kumstát, Pech, Forman dostala volno

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Že se vítězná sestava nemění? Tak s tím na sparťanského kouče Uweho Kruppa nechoďte. V úterní předehrávce s Hradcem Králové nechal překvapivě odpočívat útočnou formaci Lukáše Pecha, jeho tým pak musel skousnout porážku 1:2 v prodloužení.

Plekanec Chance liga

Pravda, třetí sparťanský útok na začátku sezony příliš nezářil – Miroslav Forman zapsal gól a asistenci, Lukáš Pech jednu nahrávku a Petr Kumstát byl dokonce na nule – přesto šlo o dost zajímavý tah nechat takové borce sledovat bitvu pouze z tribuny.

Forman s Pechem a Kumstátem dostali v našlapaném sparťanském programu volno. „Jsou to zkušení hráči, schopní rozhodovat zápasy. Bylo to rozhodnutí trenérů po nějaké domluvě a my jsme to respektovali,“ hlásí kapitán pražského týmu Petr Vrána.

„Jsou to zkušení hráči, schopní rozhodovat zápasy. Bylo to rozhodnutí trenérů po nějaké domluvě a my jsme to respektovali.“

„Nijak nás to nepoznamenalo,“ zdůrazňuje zkušený útočník. Místo tria ostřílených forvardů si oproti nedělnímu utkání s Pardubicemi zahráli mladíci Lukáš Rousek, Tomáš Pšenička i Matěj Beran. „Kluci, kteří naskočili, hráli výborně,“ pokyvuje Vrána.

Ale celkově to Spartě v útoku drhlo. Branku Dynama zasypala jen za první třetinu devatenácti ranami, proti Mountfieldu se ale převážně bránila a vyslala jen 22 střel. „Neřekl bych, že jsme je nechali hrát a že to byla nějaká naše taktika,“ odmítá Vrána.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Prostě jsme hráli, jak jsem hráli. Vyplynulo to i z jejich napadání a našeho projevu. Věděli jsme, že Hradec je agresivní. Mají mladé kluky, jezdí jim to a šli po nás. Stejně hráli už první utkání a nyní to zopakovali,“ doplňuje třiatřicetiletý hokejista.

Útočné trápení Sparty jen potvrdila nepovedená 92 sekund dlouhá přesilovka pět na tři. „Asi to rozhodlo, mohli jsme ji sehrát líp,“ přiznává Petr Vrána. Pražané přes pasivitu dlouho drželi fotbalové vedení 1:0, ale to se jim nakonec nepovedlo ubránit.

„Jsem spokojený s tím, jak se hráči snažili.“

„Celý zápas bojujete, pak dostanete hloupý vyrovnávací gól ze střely, kterou brankář neviděl, a v prodloužení další. Je to velká škoda, ale bohužel. Naštve to,“ smutní Vrána po porážce 1:2. Uwe Krupp byl přes ztrátu s výkonem svého výběru spokojený.

„Jsem spokojený s tím, jak se hráči snažili. Mountfield neměl moc šancí, přesto získal druhý bod. Myslím, že jsme hráli líp než v prvním vzájemném utkání, jen se nám tak nedařilo v koncovce a výborně zachytal brankář Maxwell,“ myslí si německý kouč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz