Kundrátek zavelel k obratu z 0:3 na 5:3! Začali jsme lítat, libuje si

Foto: Twitter HC Oceláři Třinec

Vypadalo to na další střelecké trápení. Hokejisté Třince neskórovali ani v jednom z úvodních dvou utkání Ligy mistrů. V domácí odvetě proti finskému Lahti čekání na gól pokračovalo až do závěru druhé třetiny. Po 159 minutách a 54 sekundách prolomil bídnou koncovku Slezanů obránce Tomáš Kundrátek a nastartoval velkolepý obrat.

HokejkaTV

„Dá se to tak říct. Vystřelil jsem, Stráňa dělal skvělou práci před bránou, jak jsme si celou dobu říkali. Spadlo to tam, a pak to tam klukům konečně začalo padat,“ těší Kundrátka.

Před jeho gólem to tak vesele nevypadalo. Byť Oceláři měli střeleckou převahu, dlouho se mu nedařilo skórovat. Naopak finský celek vedl díky brankám Tanuse a Lahtinena po první třetině 2:0 a hned v úvodu té následující si Kundrátek nešťastně srazil puk po střele Björninena do vlastní klece.

Sedm třetin bez gólu, pak luxusní obrat. Třinec bere první výhru »

„Třetí gól byla náhoda, to se tomu klukovi stane jednou za život. Divně se to odrazilo, ale nedělali jsme si z toho hlavu. Hned jsme začali lítat a hrát náš systém. Byl to pěkný hokej,“ pokyvuje třinecký zadák v rozhovoru pro web Ocelářů. „Od druhé třetiny jsme se rvali do brány. Vytvářeli jsme si šance a plynula z toho jejich oslabení,“ dodává.

Na Kundrátkův zásah navázali ve třetím dějství svými trefami Hrehorčák, Polanský, Doudera a Marcinko a dokonale rozložili finského soka. Třinec tak po famózním obratu zvítězil 5:3 a urval první vítězství v probíhajícím ročníku Ligy mistrů.

„Je to moc důležitá výhra, protože z výsledku 0:3 se do hry moc lehce nevrací. Udělali jsme skvělou práci. Odmakali jsme to, všichni dřeli. Škoda třetího gólu, co jsme dostali, ale to se bohužel zvládá. Oba naši brankáři jinak chytali skvěle,“ usmívá se Kundrátek. „Věděli jsme, že jsme herně lepší. Věřili jsme a prolomilo se to. Celou třetí třetinu jsme hráli u nich. Šli jsme si za tím,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz