Kumstát ve 37 letech ukončil kariéru, na Spartě končí i Klimek s Beranem

Foto: hcsparta.cz

29. dubna 2019, 10:19

Adam Bagar

Zkušený útočník Petr Kumstát se ve 37 letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Sparťanský kádr opouští také další dva forvardi, působiště změní Lukáš Klimek a Matěj Beran. Klub to uvedl na svém webu.

Pojď hrát hokej

Petr Kumstát ve Spartě strávil posledních šest sezon, odehrál za ní 329 zápasů a nasbíral 168 bodů za 78 branek a 90 nahrávek. „Děkujeme Petrovi za jeho působení ve Spartě. Během šesti sezon udělal pro náš klub pořádný kus poctivé a spolehlivé práce," hlásí sportovní manažer klubu Michal Broš.

„Z extraligy bohužel odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždycky vzorem oddanosti hokeji."

Celkem vytáhlý útočník mezi tuzemskou elitou nastoupil k 983 utkáním, hrál také za Karlovy Vary a Znojmo. „Z extraligy bohužel odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždycky vzorem oddanosti hokeji," dodává Broš na adresu muže, jenž většinu kariéry strávil po boku Lukáše Pecha.

V klubu se po šesti letech loučí také dvaatřicetiletý útočník Lukáš Klimek, který tehdy přišel do Sparty z Vítkovic. „Lukášovi skončila smlouva a po nelehkém rozhodování jsme se rozhodli nenabízet mu novou. Stejně jako Kumovi mu chceme poděkovat za poctivě odpracovaných šest let v naší organizaci."

A nepokračuje ani pětadvacetiletý forvard Matěj Beran, jenž přišel před uplynulou sezonou z Pardubic a ve 43 zápasech zapsal jen sedm bodů. „Matěj celou sezonu těžko hledal stabilní místo v sestavě. Také proto jsme se rozhodli jeho kontrakt neprodlužovat," vysvětluje sportovní manažer Sparty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz