Kulda chce navázat na krajany z Lotyšska, Zlín mu doporučil i Sedláček

Foto: hokej.zlin.cz

25. července 2018, 15:04

Václav Jáchim

Ve Zlíně udělali lotyšskému hokeji vynikající reklamu Roberts Bukarts a Ralfs Freibergs, úspěšné krajany se teď pokusí napodobit Edgars Kulda. Talentovaný útočník, který si v roce 2018 zahrál MS v Rusku, dorazil do Baťova města na zkoušku a od pondělí naplno polyká tréninkové dávky.

Nový fanshop

Mladší bratr obránce Arturse Kuldy, jehož si pamatují fanoušci Sparty, dosud válel ruskou KHL. Krátce vypomohl také týmu Liepaja v lotyšské nejvyšší soutěži. Teď se snaží přesvědčit trenéry Svobodu a Hamrlíka, aby mohl strávit nejbližší období ve Zlíně.

Kulda má na pažbě některé zajímavé úspěchy, ovšem dobře ví, že ty mu místo v sestavě Beranů nezajistí. "Jsem rád, že mohu být ve Zlíně. Ohledně možného příchodu jsme se s vedením týmu nějakou dobu bavili, ale teprve před třemi nebo dvěma týdny jsme se rozhodl, že to zkusím," cituje Kuldu web zlínského klubu.

Než vyrazil směr Česká republika, Edgars pochopitelně zjišťoval některé důležité informace. "O Zlínu jsem se bavil s Ralfsem Freibergsem a hodně mě přesvědčoval i brankář Jakub Sedláček. Dva roky jsme spolu hráli v Rize. Myslím, že je to velmi dobrá příležitost,“ uvědomuje si.

Sedláček kdysi vedení klubu doporučil také Robertse Bukartse, jenž se posléze stal jedním z nejproduktivnějších hráčů Tipsport extraligy. Loni ke žluto-modrým přišel na zkoušku Ralfs Freibergs a obstál výborně, teď má v kapse novou smlouvu a také pozici jednoho z elitních beků týmu. Kulda by oba rád napodobil.

O Zlínu a také o tuzemské nejvyšší soutěži už leccos ví. "Hrál tady Roberts Bukarts a další kluci, v kabině národního týmu jsem slyšel samá pozitiva. Na konci loňské sezony působil ve Spartě bratr Arturs. S ním jsem se bavil hlavně o kultuře a o Praze. Hodně se mu tam líbilo, ale zatím není jasné, jestli bude pokračovat,“ konstatuje.

Česko může být pro Kuldu zajímavou zastávkou v docela bohaté kariéře. Třiadvacetiletý rodák z Rigy strávil tři sezony v zámořské juniorské WHL. "V Kanadě jsem se naučil hodně, potom mě draftovala Arizona. Později jsem se rozhodl vrátit domů do Lotyšska. Hrál jsem za Rigu KHL a také v národní reprezentaci,“ hlásí.

Před startem nového ročníku zvažoval, co bude dál. "Pro tuto sezonu jsem měl i další nabídky z KHL, ale nebyly zrovna výhodné, většinou dvoucestné. Popravdě řečeno, kdybych se v průběhu sezony musel stěhovat do druhé ruské ligy, nebyl bych spokojený," přiznává. Teď dělá maximum, aby ve Zlíně přesvědčil.

"Myslím, že pro naše hráče je česká extraliga velmi dobré místo. Je to kvalitní soutěž a kluci jako Bukarts a Masalskis nám dalším otevřeli cestu. Já jsem ještě mladý, můžu se toho spoustu naučit. A týmu snad něco nabídnout,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz