Kudělka setrvá v Chance lize. Díky němu jsme se zvedli, zní z Přerova

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Soupiska prvoligového Přerova pro následující sezonu je skoro kompletní. Jako poslední na ni přibyl obránce Tomáš Kudělka, který se do Česka vrátil začátkem roku.

35letý zadák doplní mix mládí a zkušeností v defenzivních řadách Zubrů. 

Však jeho hokejový životopis čítá mnoho zajímavých adres: Kudělka vyzkoušel soutěže v zámoří, Finsku, Chorvatsku, Rakousku nebo Francii.

Právě z francouzského Chamonix se do první ligy přesunul zpátky během ledna. A podle očekávání patřil mezi obranné lídry Přerova, uplatnil se jako skvělá náhrada za Josefa Hrabala.

„Tomáš nám po svém příchodu hrozně pomohl jak v kabině, tak na ledě. Byl jedním z hlavních důvodů, proč se tým zvedl a začal vyhrávat. Jeho zkušenosti a přínos v kabině budou potřeba i v další sezoně,“ věří sportovní manažer klubu Pavel Hanák.

„Tomáš nám po svém příchodu hrozně pomohl jak v kabině, tak na ledě.“

Včetně play off naskočil do dvaceti utkání a připsal si čtyři body (1+3). Zaujme ale především jeho bilance plus minus: vždyť skončil na jedenácti kladných bodech. Hanákům pomohl k účasti ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

„V lednu si všechno sedlo a během února jsme uhráli spoustu bodů. I když nám nevyšel pátý zápas čtvrtfinále s Jihlavou, zasloužili jsme si postoupit do semifinále,“ přemítá Kudělka na přerovském webu.

Setrvání pro něj bylo poměrně jednoduchou volbou. „V Přerově jsem spokojený. Klub mi v minulé sezoně vyšel vstříc, já jsem zase vyšel vstříc jemu. Mám to blízko domů, můžu být s rodinou,“ vysvětluje rodák ze Zlína.

Na domácí scéně zanechal stopu v mateřském klubu, Vítkovicích, Pardubicích nebo Chomutově, na kontě má celkem 264 extraligových startů. 

„Klub mi v minulé sezoně vyšel vstříc, já jsem zase vyšel vstříc jemu.“

„Kádr pro nadcházející sezonu Chance ligy máme v tuto chvíli prakticky hotový. Výrazné změny už by nastat neměly,“ informuje Hanák. Na soupisce jsou momentálně tři brankáři, deset obránců a šestnáct útočníků.

„Přišlo několik posil, poskládalo se hodně zajímavé mužstvo. Pevně doufám, že budeme silní,“ připojuje se Kudělka.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Aktuální soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři:
Michal Postava, Michael Petrásek, Petr Žurek.

Obránci:
Tomáš Hanák, Robert Černý, Matyáš Gréč, Jiří Krisl, Ondřej Ševčík, František Hrdinka, Jan Billa, Adam Holík, David Chroboček, Tomáš Kudělka.

Útočníci:
Daniel Indrák, Jan Svoboda, Jiří Goiš, Jan Fencl, Antonín Pechanec, Tobiáš Kuchta, Radim Hradil, Petr Švejda, Matěj Halík, Matouš Kratochvil, Rok Macuh, David Březina.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz