Kubiš tvrdě srazil Škůrka a bude pykat. Vyfasoval stopku na dva zápasy

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

4. února 2018, 10:46

Jan Šimek

Hokejisté Zlína se budou muset ve dvou zápasech obejít bez útočníka Pavla Kubiše. Předseda extraligové disciplinární komise Karel Holý se totiž po utkání Beranů s Olomoucí na základě podnětu klubu z Hané zabýval zákrokem Pavla Kubiše na olomouckého zadáka Davida Škůrka. Zlínský hráč byl za svůj nebezpečný zásah do oblasti hlavy a krku dodatečně potrestán zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání.

Nový fanshop

Celý incident se odehrál takřka přesně v polovině pátečního duelu. Pavel Kubiš ve středovém kruhu tvrdým nárazem trefil Davida Škůrka. V samotném utkání nebyl zlínský forvard rozhodčími René Hradilem a Petrem Úlehlou potrestán.

„Přestože lze konstatovat, že zákrok byl veden na hráče v držení puku, je dle předsedy Disciplinární komise ELH současně na místě uvést, že Škůrek se v rámci svého střeleckého pokusu nacházel ve zranitelné pozici, v níž se jen obtížně mohl zákroku bránit. Přestože si Kubiš musel být této skutečnosti dobře vědom a bylo zřejmé, že v důsledku vystřelení puku se bude Škůrkovo těžiště snižovat, upřednostnil Kubiš při svém jednání pokus o hru tělem, jehož následkem ovšem bylo přímé zasažení oblasti Škůrkovy hlavy nebo krku,“ píše se v rozhodnutí disciplinárky.

Zákrok Pavla Kubiše na Davida Škůrka

„Nelze než konstatovat, že Kubiš byl za své jednání plně odpovědný a rozhodl-li se vést svůj zákrok způsobem jak je naznačeno výše, byl srozuměn s tím, že následkem jeho jednání může být přímý úder na oblast hlavy a krku protihráče a následné možné vážné zranění protihráče,“ stojí dále.

Otřesený David Škůrek utrpěl poranění hlavy a páteční duel neodehrál. Vzhledem k tomu, že Pavel Kubiš nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, uložil předseda Disciplinární komise ELH Kubišovi trest nepodmíněného zastavení činnosti na dvě soutěžní extraligová utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz