Kubík takový zápřah nečekal. Roli jedničky si užívám, hlásí žolík z Kotliny

Foto: Karel Švec, Český hokej

Dorostenci Havlíčkova Brodu spoléhali v sezoně na brankářské výkony Daniela Krále, ten se ale v průběhu roku přesunul k juniorce, se kterou zachraňuje nejvyšší soutěž. Místo jedničky tak převzal David Kubík, který podává výborné výkony.

HokejkaSHOPvanoce

„Je skvělé, že můžu chytat a mám takový prostor. Jsem s tím spokojený,“ neskrývá nadšení nadaný brankář. Čtrnáctiletý gólman si musel rychle zvyknout na to, že bude ve větší permanenci a s tlakem se vypořádal po svém. V posledních třech zápasech na něj šlo 126 puků a za svá záda pustil jen tři! „Snažím se zachovat si chladnou hlavu a kluci mi vzadu hodně pomáhají,“ říká ke svým výkonům.

David Kubík přišel do kádru Havlíčkova Brodu z PZ Kladno, kde si ho vyhlédl trenér Petr Beránek, který hledal spolehlivou dvojku. Čtrnáctiletý brankář naplnil po odchodu Daniela Krále veškerá očekávání. „Čekal jsem, že dostanu pár zápasů, ale po přesunutí Dana si roli týmové jedničky užívám,“ přiznává mladší z dvojice, která je naplněna dobrým vztahem. „Jsme velcí kamarádi a hodně si pomáháme,“ líčí Kubík.

„Je fantastické, že hrajeme do poslední chvíle o play off, chceme se do něj dostat za každou cenu.“

Drobný bruslař ukázal své kvality v zápasech s Jihlavou a Českými Budějovicemi, když v obou případech inkasoval po jedné brance. „Jsem rád, že se mi teď daří, a přál bych si, aby to pokračovalo co nejdéle,“ uvádí mladíček, jenž zažívá nejlepší momenty své dosavadní kariéry.

„Je to práce celého týmu. Kluci blokují a padají do střel a tím mi ulehčují práci. Hrajeme jako tým a máme chuť vítězit, což je velká výhoda. Doufám, že na to navážeme s Mladou Boleslaví, kde by se nám hodily všechny čtyři body,“ pokračuje a už upíná zrak ke klíčovému zápasu.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Havlíčkův Brod se nachází na prvním místě nadstavbové skupiny D, kde si drží menší náskok před Mladou Boleslaví. S tou se střetne v přímém souboji o jistou postupovou pozici. „Musíme navázat na bojovnost z posledního vzájemného zápasu, ale potřebujeme více střílet. Máme proti těžkým soupeřům málo střel, což bychom měli zlepšit. Musíme ze sebe dostat maximum, a hlavně hrát bez chyb, potom máme šanci uspět,“ ví Kubík.

„Boleslav je hodně silná, má hodně úniků, které si musíme pohlídat. Necháme na ledě vše, abychom soupeři neumožnili jít do play off,“ slibuje. Do vyřazovacích bojů by chtěli jít pochopitelně Bruslaři z Vysočiny. „Je fantastické, že hrajeme do poslední chvíle o play off a jsme nahoře. Budeme se snažit, abychom se tam dostali za každou cenu,“ pokračuje.

Celek z Vysočiny by neměl jedničku, kdyby David Kubík v šesti letech nezačal s hokejem. „Taťka byl pro mě vzor, ale hokej jsem začal hrát kvůli kamarádovi. Do branky jsem se dostal náhodou, chyběl nám brankář, tak jsem to zkusil společně s kamarádem a zůstal jsem tam,“ uzavírá.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz