Kubíček se těší na premiéru v TELH. Za Motor poprvé nastoupí i Štencel

Foto: Martin Voltr

Patří k nemnoha hráčům, kteří si nejdřív zahráli za národní tým dospělých a teprve poté naskočili v nejvyšší soutěži. Šimon Kubíček (na snímku) se v listopadu představil na turnaji Karjala, dnes bude poprvé v sestavě českobudějovického Motoru. Premiéru za nový klub navíc absolvuje jiný zadák Jan Štencel.

Aplikace Tipsport extraligy

Oba hokejisté nastoupí v defenzivě Motoru do utkání s Olomoucí, chybět už naopak bude Jakub Suchánek, který nepřistoupil na úpravu platu s ohledem na koronavirovou situaci a souhlasil s vyplacením kontraktu.

Šimon Kubíček se do přípravy zapojil minulý týden po návratu z juniorského mistrovství světa, podobně jako útočníci Martin Beránek a Pavel Novák. Beránek hrál za Motor už na podzim, Novák s Kubíčkem získávali herní praxi v prvoligových Litoměřicích.

Oba měli pokračovat v zámořské Western Hockey League, ovšem soutěž vinou opatření proti nákaze covid-19 stále stojí. Novák už se v dresu Motoru představil dvakrát, odchovanec jindřichohradeckého hokeje Kubíček půjde do akce dnes na ledě Olomouce. „Do zápasu poprvé nastoupí také Jan Štencel," uvedl na klubovém webu asistent Aleš Totter.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Štencel přišel do Českých Budějovic krátce poté, co s ním ukončili spolupráci ve Vítkovicích. Během letošní Tipsport extraligy sehrál 27 utkání a připsal si v nich 11 nahrávek. Kubíček má kromě startů za dvacítku na kontě také devět zápasů a čtyři body v barvách Litoměřic.

Jihočeši se po krátké době vracejí do Olomouce, minulý týden tam s Morou prohrál 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenérů Václava Prospala a Aleše Tottera zvítězili ve čtyřech ze šesti posledních duelů. "Víme, že Olomouc má urputnou obranu a musíme dbát na důraz v osobních soubojích," upozornil na klubovém webu Aleš Totter.

V kádru Motoru už nejsou Miroslav Indrák a Adam Raška. První je dlouhodobé zraněný, druhý přešel do prvoligové Poruby. Střídavé starty do Havířova má vyřízené obránce Ivan Lytvynov.

Kádr Madeta Motor České Budějovice

Brankáři:
Marek Čiliak, Jan Strmeň, Štěpán Maleček, Marek Dvořák.

Obránci:
René Vydarený, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Ondřej Slováček, Jan Štencel, Ivan Lytvynov, Ondřej Kachyňa, Václav Svach, Šimon Kubíček.

Útočníci:
Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, Miroslav Forman, David Gilbert, Miroslav Holec, Vít Christov, Vít Jonák, Václav Karabáček, Albert Michnáč, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Matěj Toman, Matouš Venkrbec, Gabin Ville, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz