Kubica zůstává ve Slavii, dva hráči ale na zkoušce neuspěli

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Dvaatřicetiletý útočník Zdeněk Kubica přesvědčil nové slávistické trenéry a vedení klubu s ním prodloužilo smlouvu. V Edenu se tak představí ve třetí sezoně za sebou.

Nový fanshop

Na zkoušce naopak neuspěli mladí útočníci Jiří Hozák s Lukášem Procházkou. „Původně jsme mysleli, že kádr na konci tohoto týdne zúžíme o pět hráčů, ale trápí nás teď trochu marodka, tak jsme se rozhodli zatím vyřadit tyto dva útočníky," vysvětlil pro hc-slavia.cz trenér Miloš Říha mladší.

„Zdeněk se dokáže vypořádat s důrazným hokejem, může hrát oslabení i přesilovku."

Důrazný forvard Kubica byl v minulém ročníku sedmým nejproduktivnějším hráčem Pražanů – v 51 zápasech základní části získal 23 bodů (10+13).

„Když jsme se Zdeňkem v červnu mluvili, tak jsme věděli, že by se nám hodil zkušený útočník. Vzhledem k tomu, že má vztah ke klubu a považujeme ho za slávistu, nabídli jsme mu try-out. Souhlasil a řekl, že do toho půjde. A nyní můžeme říct, že uspěl," uvedl Říha v rozhovoru na klubových stránkách.

„Dokáže se vypořádat s důrazným hokejem, může hrát oslabení i přesilovku a je silný v předbrankovém prostoru. Navíc oproti mladým klukům, kterých tu máme hodně, má výhodu ve zkušenostech," dodal kouč Slavie, která vstupuje do nové éry a bude více sázet na mladé hráče.

Širší soupiska HC Slavia Praha

Brankáři: Patrik Polívka, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf, Daniel Vecka.

Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Karel Drahorád, Jiří Drtina, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Jan Novák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík.

Útočníci: Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, David Jaša, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz