Kubica začal v Porubě jako bitkař. Aspoň si na mě dají pozor, culí se

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Jedním z hráčů, kteří v prvoligové Porubě bojují o smlouvu, je také zkušený útočník Zdeněk Kubica. „Byl zájem, abych se přijel ukázat, tak jsem neváhal a jsem tady,“ líčí v rozhovoru pro hokej.cz.

Nový fanshop

Jeho Mladá Boleslav ani Slavii Praha, za kterou poslední čtyři sezony hrál v rámci hostování, o něj nejevily zájem. „Ve Slavii jsme si podali ruce a rozešli se. A v Boleslavi se mnou nikdo nemluvil o nějakém nástupu,“ prozrazuje dvaatřicetiletý hokejista.

„Nechtěl jsem se prát, ale když už to přijde, tak se nedá nic dělat. Je potřeba to shodit.“

A tak si prostřednictvím svého zástupce hledal nové angažmá, prioritou je nadále Česko. „Že jsem ještě nehrál v zahraničí? Neříkám, že by mě to nelákalo, ale nebylo to číslo jedna,“ hlásí Zdeněk Kubica, jenž v A-týmech vystřídal už patnáct angažmá.

„Neberu to tak, že bych byl takový cestovatel a chtěl střídat kluby. Hodně je to způsobeno tím, že jsem chodíval z extraligy na střídavé starty. Takže kam mě poslali, tam jsem šel. Když jsem nehrál, tak přesun do první ligy byl pro mě dobrý,“ pokyvuje rodák z Blanska.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Teď se Kubica rve o setrvání v Porubě, které už v úvodním přípravném utkání pomohl k cenné výhře 5:4 po nájezdech nad kazašským Kokšetau. „Bylo to hodně těžké utkání, ostatně první zápasy jsou vždycky takové náročné a člověk si na všechno zvyká.“

Hned při premiéře musel předvést i něco ze svého bitkařského umění. „Dohrál jsem jednoho Kazacha a když jsem odjížděl, tak vidím, jak druhý po mně sahá. Nechtěl jsem se prát, ale když už to přijde, tak se tomu nebráním a je potřeba to shodit,“ popisuje.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Od nových spoluhráčů si vyslechl slova chvály. „Každý říkal, že dobrá bitka, ale já se fakt prát nechtěl. Ani nevím, jestli to byla bitka, chtěl jsem to spíš ukončit,“ usmívá se Kubica, jenž se zapsal jako ranař. „To je fajn, aspoň si na mě budou dávat pozor.“

V Porubě je zatím spokojený. „Všechno je tady pěkné, na velmi kvalitní úrovni. Zázemí, stadion, okolí stadionu je taky hezké,“ pochvaluje si Kubica. Teď už jen vybojovat smlouvu. „Musím ukázat, jak na tom jsem. A pak se uvidí, co bude dál,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz