Kubalík válí vedle Erata a Kováře. Snažím se jim do toho neplést, směje se

Foto: iihf.com

19. února 7:50

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Zatímco úvodní zápas s Jižní Koreou proseděl jen na tribuně mezi fanoušky, proti Kanadě a Švýcarsku už válel v elitní společnosti první formace po boku kapitána Martina Erata a Jana Kováře. Dominik Kubalík se mezi ostřílenými borci neztratil, naopak v každém utkání skóroval. Proti Švýcarům se navíc jeho trefa ukázala jako vítězná. „Klukům se do toho snažím neplést a pracovat kolem brány. Docela nám to vychází,“ pochvaluje si mladý dravec.

Plekanec TELH

„Lepí mi to. Jsem samozřejmě rád, ale je to díky klukům. Kovy mě před druhým gólem výborně našel, dával jsem to do prázdné branky, takže ze tří čtvrtin je to jeho gól. Jsem hlavně rád, že mé góly pomáhají k vítězstvím,“ hlásí Kubalík.

Jaká je jeho role v elitním útoku národního týmu? „Snažím se vyplňovat hlavně prostory kolem brány a nechat puk na klucích, protože na něm oba umí a navíc dokážou výborně nahrávat. Snažím se jim do toho neplést a pracovat kolem brány. Docela to vychází,“ usmívá se.

Nároďák a korejština: Pavel Francouz

Poté, co dešel z Plzně, obléká dres celku Ambri-Piotta, se švýcarskými soupeři se tak běžně potkává na klubové úrovni. „Trošku mi to pomohlo. O nějakých obráncích jsem věděl, jak hrají, takže jsem tušil, co si můžu dovolit. Snažil jsem se toho využít, ale nejsem tam ještě dlouhou dobu, abych všechny kluky poznával a hned věděl, co od nich čekat,“ vysvětluje dvaadvacetiletý šutér.

Národní tým si ovšem musí dát pozor na zbytečná vyloučení, která by se mu mohla v dalším průběhu turnaje vymstít. „Řekli jsme si, že musíme hrát v pěti a na začátku se nám to moc nedařilo. Bylo tam hodně faulů, ale skvěle jsme to ubránili. Švýcaři nám neodskočili. Po první třetině to bylo 1:1, a pak jsme si řekli, že musíme víc bruslit a hrát na puku, abychom nemuseli zbytečně faulovat. Dařilo se nám to, hráli jsme v pěti a při hře pět na pět jsme byli lepším týmem,“ soudí Kubalík.

Jízdní řád play off: Češi ráno narazí na Slováky, nebo USA »

Poprvé v historii ovládla česká reprezentace základní skupinu na olympijském turnaji. „Je to super. Dali jsme si cíl, že bychom to chtěli zvládnout, což se povedlo. Doufám, že nám to pomůže,“ pokračuje. Vhod přijde i krátká pauza. „Dva dny volna jsou jak pro kondici, tak pro hlavu trošku pomoc. Přece jen byly dva zápasy po sobě. Myslím, že v pondělí, až to na nás trochu dolehne, toho budeme mít dost. Je to jen dobře. Máme čas pořádně se připravit na čtvrtfinále,“ doplňuje.

Jedno je jisté. Češi jdou do čtvrtfinále ve středu 21. února. Hrát budou ve 4.10 hodin středoevropského času. Jedinou neznámou zůstává jméno soupeře. Česká reprezentace půjde na lepšího z dvojice USA / Slovensko. „Vůbec nemám tušení, kdo by tam mohl být, ale je to jedno. Musíme se připravit na každého a doufat, že to zvládneme,“ nabádá Dominik Kubalík.

Čeští hokejoví fanoušci dorazili přímo na olympiádu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz