Kubalík čekal Gulaše: Ale náš tým je silný. Neúčast hráčů NHL ho mrzí

Foto: Markéta Křížová

Jednu olympiádu už má za sebou, v roce 2018 byl Dominik Kubalík u čtvrtého místa národního týmu v Pchjončangu. Už se těšil i do Pekingu, dlouho to vypadalo, že by měl šanci jet, ale nakonec hráči z NHL nepojedou. A to se o čtyři roky později týká také jeho…

Fanshop národního týmu

„Samozřejmě mě to mrzí, i když já jsem nevěděl, zda bych jel, nebo nikoliv. Chtěl jsem se tam dostat a byla to pro mě velká motivace před sezonou,“ přiznává Kubalík pro hokej.cz.

„Mohla to být klidně poslední šance, nikdo neví, co se bude dít další roky,“ dodává zklamaně hráč Blackhawks.

Tehdy dával v pěti zápasech dva góly, ovšem byla to olympiáda, kde se hrálo bez těch nejlepších z NHL. Kubalík byl tou dobou hráč švýcarského Ambrì-Piotta, odkud poté zamířil za velkou louži.

„Já jsem rád, že jsem měl tu jednu možnost. Teď jsem se těšil mnohem víc, protože by tam navíc byli nejlepší hráči světa.“ Ale ani tentokrát to nevyšlo…

„Gulaš? Myslel jsem si možná, že tam bude, s Honzou Kovářem hráli dobře."

Opět pojedou evropské výběry. Jak se Kubalíkovi líbí předběžná nominace českého týmu?

„Tým vypadá zkušeně. Já se snažím národní tým sledovat a viděl jsem i zápasy, které byly v Rusku a předtím na turnaji ve Finsku,“ prozrazuje 26letý útočník Chicaga.

Na ruském Channel One Cupu zářil třeba Milan Gulaš (3+2), se kterým se Kubalík zná z plzeňského působení. Nakonec se ale do nominace nedostal.

„Myslel jsem si možná, že tam bude, s Honzou Kovářem hráli dobře,“ říká o svých bývalých parťácích z Plzně.

Foto: Markéta Křížová

„Myslím, že tým je ale silný a věřím, že to bude dobrý,“ dodává druhým dechem hokejista, který nedávno dosáhl na 100. bod v NHL.

Jan Kovář v nominaci ale nechybí, dokonce ani Kubalíkův kamarád z dětství Jakub Jeřábek. „V kontaktu jsme furt, já jsem mu k tomu pogratuloval. Určitě od něj budu vyzvídat, jak to tam vypadá a tak dále,“ praví Kubalík přímo ze Chicaga o obránci Spartaku Moskva.

Národní tým schytává letos poměrně velkou kritiku: nevyhrál ani jedno ze šesti utkání, poslední skončil na Karjala Cupu i Channel One Cupu.

„Já si myslím, že olympiáda bude jiná úroveň a jiný přístup všeho. Myslím, že nehraje roli, jak dopadly předchozí turnaje."

„Tyto turnaje jsou ošemetné. Několikrát jsme jeli na Karjalu, kde jsme si říkali, jak ostatní neberou největší hvězdy, a nakonec to vyhráli Rusáci, kteří tam měli skoro dvacítku,“ vrací se do minulosti.

„Já si myslím, že olympiáda bude jiná úroveň a jiný přístup všeho. Myslím, že nehraje roli, jak dopadly předchozí turnaje. A možná, když nevypadaly tak dobře, tak se o to víc budou všichni snažit,“ zamýšlí se.

Druhou olympiádu sice Kubalík zatím nepřidá, ale v českém týmu má své kamarády a bude reprezentaci podporovat na dálku ze zámoří.

I když, NHL bude během olympiády dohrávat své zápasy, které se především v prosinci odložily.

„Ale když možnost bude, tak se rád podívám. Jde také o to, jaký bude posun času,“ zakončuje účastník tří mistrovství světa Dominik Kubalík.

Je to správný lídr (y) Vrátí se do Česká hokejová reprezentace? ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pátek 21. ledna 2022

Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz