Krutil se vrací do Česka a pokukuje po úspěchu. Sparta je výzva, hlásí

Foto: hcsparta.cz

Vyzkoušel americkou AHL i švédskou SHL, teď se po dvou sezonách v zahraničí vrací Michael Krutil do Česka. Konkrétně do kádru pražské Sparty, v jejímž dresu si před dvěma lety připsal svůj první extraligový start.

Fanshop národního týmu

Po NHL draftu v roce 2020, kdy si jej z 110. místa vybrali Chicago Blackhawks, zamířil Michael Krutil do Spojených států, kde odehrál sezonu a půl v AHL v dresu Rockford IceHogs. Letos v lednu opustil farmářský tým Chicaga a přesunul se do švédského Växjö Lakers, kde uplynulý ročník dohrál.

Nyní se dvacetiletý bek vrací do klubu, ve kterém si před odletem do zámoří připsal svůj jediný extraligový start. Cílem číslo jedna je teď pro mladého obránce probojovat se do kádru Sparty.

Po dvou sezonách v zahraničí se vracíte do Sparty. Jaké to pro vás je?
Je to výzva. Vracím se do týmu, ve kterém už jsem v minulosti získal alespoň minimální zkušenost, a těším se. Jak na celý tým, tak na trenérský štáb. Teď nám začala letní příprava, seznamuju se s kluky, se kterými jsem se ještě neviděl. Některé spoluhráče už znám a zatím je to paráda.

„Švédská liga je top, takže to pro mě byla obrovská zkušenost.“

Jak své působení v zahraničí hodnotíte?
Poslední dvě sezony pro mě byly po všech stránkách velmi zajímavé. Načerpal jsem nové zkušenosti jak na ledě, tak mimo něj. Přece jenom takhle zničehonic žít sám a muset se o sebe postarat je dobré pro rozvoj každého člověka. Co se týče hokeje, tak z Rockfordu i Växjö jsem si vzal je to nejlepší.

Do Švédska jste se z AHL přesunul krátce po Novém roce. Co vás k tomu vedlo?
Jelikož mi nebyl nabídnut NHL kontrakt, tak jsem se rozhodl, že bude lepší jít do týmu, kde mám větší šanci hrát. S Chicagem i agentem jsme se rozhodli pro Švédsko a měl jsem štěstí, že jsem mohl zrovna do Växjö.

Foto: icehogs.com

Jak jste se tam cítil?
Sice jsem si musel chvíli zvykat, protože je to přece jen přechod z úzkého kluziště na širší a i styl hokeje je trošku jiný, ale švédská liga je top, takže to pro mě byla obrovská zkušenost.

Zaznamenal jste nějaký progres, který teď můžete ukázat i ve Spartě?
Já si myslím, že jsem udělal velký progres zejména ve čtení hry a pohybu. Hraju zkušenější hokej. Taky bych řekl, že jsem zrychlil a zesílil. Doufám, že se to všechno promítne ve hře během sezony.

Jak jste po sezoně řešil, kam dál?
Zájmy byly z více stran, ale ten největší byl právě ze strany Sparty. Pro tu jsme se taky rozhodli.

Michael Krutil

Michael Krutil | Foto: Twitter Växjö Lakers

Byla to pro vás jasná volba?
V podstatě ano. Po sezoně, kdy mi vypršela smlouva, jsme s agentem řešili, co dál, co pro mě bude v tuhle chvíli nejlepší. No, a jelikož ze strany Sparty byl opravdu nemalý zájem, tak jsme se rozhodli takhle. Myslím si, že to bylo velmi dobré rozhodnutí.

Navíc se ukazuje, že i z extraligy vede cesta do NHL…
Ano, je to určitě tak. Do NHL vede spousta cest. Každý to má jinak, třeba Matěj Blümel je toho důkazem a myslím si, že návrat do Česka byl dobrý krok.

„Chci se Spartou udělat velký úspěch, nehledě na to, že budeme cílit na pohár.“

Je něco, co vám v zahraničí chybělo a na co jste se do Česka těšil?
Určitě české jídlo a pořádné české pivo (směje se). Ne, těšil jsem se hlavně domů za rodinou a přáteli.

Jste na startu letní přípravy. S čím do ní vstupujete?
Do téhle sezony vstupuju zejména s tím, že se chci probojovat do kádru a vytvořit si tam stabilní místo. Chci se Spartou udělat velký úspěch, nehledě na to, že budeme cílit na pohár. Tohle je takový můj řekněme krátkodobý cíl pro tuhle sezonu, který jsem si v tuto chvíli nastavil.

Jsou tohle i vaše očekávání od následující sezony?
Celkově jsem se naučil nemít očekávání. Všechno se bude odvíjet od toho, jak se bude dařit během sezony, takže se chci ukázat v co nejlepším světle. No a pak se uvidí, co bude dál.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Michael Krutil (@michaelkrutil)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz