Krupp už cepuje Spartu. Kosťálek je znovu doma, Pech piluje angličtinu

Foto: hcsparta.cz

23. července 2018, 17:26

Václav Jáchim

Mají za sebou týdny poctivé práce na suchu, teď hokejisté Sparty zahájili finální fázi přípravy před startem nového extraligového ročníku. Pražané dnes vyjeli k úvodnímu tréninku na ledě, cepoval je nový kouč Uwe Krupp. První patrnou změnou je komunikace, pokyny probíhají v angličtině, další odhalí přátelské zápasy.

Nový fanshop

Sparta chce najít cestu vzhůru. Pomoci k tomu má nejen Krupp, jehož z německé DEL provází skvělá pověst, ale také pozměněný kádr s novými bojovníky. Některé fanoušci dobře znají, jiné nikoli. Minulý týden kupříkladu dorazili zámořští beci Jeremie Blain a Steven Delisle, kteří by měli pozvednout účinnost sparťanské defenzivy, do známých míst se naopak vrátil Jan Košťálek.

Bývalý hráč farmy Winnipegu se ve Spartě prosadil mezi elitu, nyní je po odmlce zase zpátky. "Je to teprve začátek, poznáváme se. Ale cítím se dobře, jsem tu zkrátka doma," řekl Košťálek klubovému webu. Podobně jako většině ostatních mu vůbec nevadí, že Uwe Krupp komunikuje s mužstvem anglicky.

Foto: hcsparta.cz

"Po šesti letech v zámoří to pro mě není žádná změna. Možná je to pro mě i snazší, protože jsem při prvním tréninku na ledě řval anglicky. Chvíli to trvá, než se člověk přeorientuje zase zpět na češtinu,“ usmál se účastník MS dvacetiletých 2014 a 2015. Pro sparťanské domorodce to ovšem novinka je, Pražany měli v minulých letech na povel výhradně čeští trenéři.

Všichni sparťané ovšem Kruppovi rozuměli, trénink měl spád. "Snažím se angličtinu pilovat, protože mi moc nejde, to se musím přiznat," připomněl útočník Lukáš Pech. "Když jde o pokyny na ledě a hokejové věci, není to nic hrozného. Jen si to musím vždycky v hlavě rychle překládat do češtiny. Ale určitě to bude den ode dne lepší. Máme tady i kurzy angličtiny, které nám vedení zařídilo, takže v komunikaci stoprocentně žádný problém nebude."

Foto: hcsparta.cz

V minulém ročníku Sparta hluboko zaostala za svými možnostmi. Vypadla v předkole play off, což byl pro ambiciózní tým hodně trpký výsledek. "Máme co napravovat, nikdo se toho nezříkáme. Každý ví, kde měl v minulé sezoně mezery. A kde musí přidat. K tomu jsou tu noví hráči, kteří přijali výzvu, chtějí ukázat, že mají na to hrát za Spartu. My zkušenější, co už jsme tu déle, se samozřejmě chceme také přidat a společně utvořit výborné mužstvo tak, abychom dobře šlapali po celou sezonu," doplnil Pech.

Po roční odmlce došlo ve sparťanské kabině znovu k přesunům. Pražané teď jednak budou pilovat kondici a souhru, jednak musejí vytvořit základ soudržného týmu. "S trenérem jsme si všichni sedli, řekli si představy. Je tu dost nových hráčů, minulý týden už přijeli i Kanaďané, kteří jsou super kluci. Kabina si sedá dobře, takže věřím, že budeme dobrá parta,“ poznamenal předpokládaný brankář číslo jedna Matěj Machovský.

Dva týdny budou sparťané jen trénovat, úvodní přípravný zápas je čeká 7. srpna, kdy vyzvou Karlovy Vary. Poté Pražané vyrazí na Mountfield Cup v Hradci Králové, představí se na turnajích v německém Garmisch-Partenkirchenu a v rakouském Štýrském Hradci. Mezi tím svěřenci trenéra Kruppa změří síly s pražskou Slavií a také v Poděbradech s Pardubicemi.

Přípravná utkání HC Sparta Praha

07.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha
09.08. 19:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha (Mountfield Cup)
11.08. 14:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha (Mountfield Cup v Hradci Králové)
12.08. 14:00 HC Davos – HC Sparta Praha (Mountfield Cup v Hradci Králové)
17.08. ??:?? EHC Red Bull Mnichov – HC Sparta Praha (Red Bulls Salute v Ga-Pa)
18.08. ??:?? Utkání o umístění (Red Bulls Salute v Ga-Pa)
23.08. 17:30 HC Slavia Praha – HC Sparta Praha
28.08. 18:00 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (v Poděbradech)
07.09. 19:15 Graz – HC Sparta Praha (Energie Steiermark Trophy)
08.09. ??:?? Utkání o umístění (Energie Steiermark Trophy v Grazu)

Příchody do HC Sparta Praha

Matěj Machovský (Grand Rapids)
Daniel Přibyl (Stockton)
Blaž Gregorc (Hradec Králové)
Matěj Beran (Pardubice)
Steven Delisle (Banská Bystrica)
Jeremie Blain (Innsbruck)
Jan Košťálek (Manitoba)

Odchody z HC Sparta Praha

Sami Aittokallio (Vaasa)
Juraj Mikuš (Kometa Brno)
Dominik Uher (Bremerhaven)
Alexander Reichenberg (neznámo)
Jaroslav Hlinka (neznámo)
Arturs Kulda (neznámo)
Ján Laco (neznámo)
Michal Řepík (Slovan Bratislava)
Zbyněk Michálek (neznámo)
Marek Ďaloga (Mora)
Jan Švrček (Olomouc)
Richard Nedomlel (Mountfield HK, zkouška)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz